UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині майже третина закладів охорони здоров'я стали комунальними некомерційними

В області триває медична реформа первинної ланки і щоб скористатися її перевагами, заклади охорони здоров'я повинні змінити свій статус

На Хмельниччині майже третина закладів о…

На якому етапі перебуває процес втілення медреформи в частині автономізації закладів охорони здоров'я на Хмельниччині з'ясовували представники ГО "Центр UA", повідомляє Depo.Хмельницький.

Реформа первинної ланки розпочалася у квітні 2018 року. Розпочалася всеукраїнська кампанія з укладання декларацій між пацієнтами та лікарями первинки - сімейними, терапевтами і педіатрами. Заклади охорони здоров'я, які надають послуги первинного рівня, почали активно автономізовуватися, оскільки отримали чіткий стимул: за пацієнтів, які не просто приписані до лікарні за місцем реєстрації, а уклали декларації, держава платить у півтора-два рази більше.

Активісти ГО звернулася до всіх органів місцевого самоврядування в області з відповідними інформаційними запитами і вималювалася на рівні області така картинка.

Зі 104 закладів охорони здоров'я в області комунальними некомерційними підприємствами стали 27.

Абсолютна більшість з тих, хто автономізувався, - це заклади первинної ланки. Бюджетним серед таких залишається тільки комунальний заклад "Центр первинної медико-санітарної допомоги Чорноострівської селищної ради". У самому Хмельницькому реорганізувалися всі заклади первинної допомоги.

Натомість заклади інших рівнів медичної допомоги вступати в реформу не поспішають: з 76 автономізувалися лише Чорноострівська районна лікарня №2, яка у своїй структурі надає також і медичні послуги первинного рівня.

22 заклади охорони здоров'я в області вже підписали договори з Національною службою здоров'я України.

Довідково. Процес реорганізації у некомерційні комунальні підприємства називається "автономізацією". Він не передбачає зміни власності, тобто заклад після автономізації не стає приватним, а й далі належить територіальній громаді. Натомість змінюються правила, за якими заклад розпоряджається коштами: він набуває право отримувати прибуток й розпоряджатися ним, але лише в рамках своєї діяльності - надання медичних послуг пацієнтам (саме тому "підприємство", але "некомерційне").

Нагадаємо, у наступному році в Україні розпочнеться реформа екстреної медицини. Окрім того, раніше Володимир Гройсман повідомив, що вже майже 20 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями і лікарі вже почали отримувати збільшені в 2-3 рази зарплати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme