На Хмельниччині лише половина домогосподарств мають воду

Тільки в кожному п'ятому помешканні є гаряче водопостачання, в кожному восьмому - користуються газовою колонкою

На Хмельниччині централізованим газопостачанням забезпечено 74% осель, кожне шосте домогосподарство користується балонним газом. Водопроводом та каналізацією обладнані помешкання 56% домогосподарств області, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією ГУ статистики в області.

Майже в кожному п'ятому помешканні є гаряче водопостачання, а в кожному восьмому підігрівають воду за допомогою газових колонок.

"Для того, аби житло забезпечувало нормальне існування людини, недостатньо лише просторого приміщення. Придатність та якість житла для проживання визначається рівнем його благоустрою і оцінюється наявністю в ньому комунальних послуг," - каже заступник начальника Головного управління статистики в області Людмила Прилуцька.

За міжнародними стандартами для повноцінного життя людей необхідні житлові умови, які передбачають наявність у помешканні чистої питної води.

Серед наших краян 48% домогосподарств для пиття та приготування їжі використовують воду з мережі водопостачання. Два домогосподарства з п'яти беруть воду з криниці або колонки в своєму дворі, кожне восьме - з громадської колонки або криниці.

"Слід наголосити, що неналежні житлові умови негативно впливають на здоров'я людини, її працездатність, реалізацію власних потреб, тому, крім показників якості житла, існує таке визначення, як комфортність житла. Це більш суб'єктивне поняття і за змістом наближається до категорії особистих уподобань споживачів," - зазначає Прилуцька.

Разом з тим, як писав Depo.Хмельницький, більше половини наших краян - 53% задоволені своїми житловими умовами (по Україні - 56%), дещо більше третини - не дуже задоволені (по Україні - 30%), водночас у кожному дев'ятому домогосподарстві респонденти висловили своє незадоволення (по Україні - в кожному сьомому).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький