На Хмельниччині інвентеризували ліси

Відповідні і належні документи є лише на п'яту частину земель лісового фонду
Depo.
11 серпня 2016 16:03
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині інвентеризували ліси
На Хмельниччині інвентеризували ліси

Облдержадміністрація звітує про підсумки інвентаризації земель лісового фонду, повідомляє Depo.Хмельницький.

“Ситуація щодо використання, збереження лісів та дотримання законодавства у цій сфері по всій Україні є досить непроста. Тому, лісогосподарським підприємствам потрібно здійснити ряд лісогосподарських заходів, направлених на забезпечення раціонального користування лісом та підвищити продуктивність, відтворення, охорону та захист лісів Хмельниччини, а також здійснювати свою діяльність виключно в межах лісового законодавства”, – ставив напередодні завдання заступник голови ОДА Володимир Калініченко.

Ліси краю у 2000-2001 роках рішеннями облради перейшли у постійне користування лісокомунальним підприємствам районів.

Натепер в області є 16 районних лісокомунальних підприємств в користуванні яких ліси площею 64.6 тис. га та полезахисні смуги - 1,0 тис. га.

Впродовж 2000-2015 років вирубали 6261 гектар, від рубок заготовлили 1196,2 тис. куб метрів деревини, провели лісовідновлення на площі 6437 гектарів. Рубки догляду за лісом становлять 22,2 тис. гектарів.

"Лісокомунальні підприємства не в повному обсязі виконуються завдання щодо ведення лісового господарства, особливо це стосується лісовідновлення та рубок догляду за лісом. Так, за вказаний період завдання щодо рубок догляду за лісом виконанні лише на 68,9 відсотків," – йдеться на сайті ОДА.

Лісокомунальні підприємства і зараз проводять чергове базове лісовпорядкування. В повному обсязі воно уже проведено в Білогірському, Віньковецькому, Городоцькому, Деражнянському, Дунаєвецькому, Летичівському, Чемеровецькому та Шепетівському лісокомунальних підприємствах.

Станом на 1 липня 2016 року лісокомунальними підприємствами для одержання актів на право постійного користування земельними ділянками лісового фонду виготовлена технічна документація на площу 43,5 тис.га, з яких через низку невирішених проблем у чинному законодавстві, у встановленому порядку державні акти зареєстровані лише на площу 12,9 тис. га.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та