UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині готуватимуть військових фахівців за стандартами НАТО (ФОТО)

У Кам'янці-Подільському відтепер готуватимуть "спеців" зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв за стандартами країн НАТО

На Хмельниччині готуватимуть військових…

Сьогодні, 20 серпня, в Центрі розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України, що у Кам'янці-Подільському, відбулась офіційна церемонія передачі Програми підготовки спеціалістів зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв (СВП) від команди Об'єднаної оперативно тактичної групи Збройних сил Канади до військовослужбовців Центру розмінування, передає Depo.Хмельницький.

За словами прес-офіцера Андрія Агєєва, відтепер, підготовка фахівців зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв повністю лягає на плечі українських військових саперів. У той же час, канадські інструктори продовжать своє перебування в Центрі розмінування, але вже в ролі консультантів та спостерігачів.

В урочистих заходах передачі Програми взяли участь начальник Центру розмінування полковник Володимир Родіков, командир Об'єднаної оперативно тактичної групи - Україна підполковник Олд, офіцер з питань зв'язків та взаємодії від Командування об'єднаними операціями Канади при Європейському командуванні полковник Фостер.

"Ми багато чому навчилися від наших канадських колег, а головне ми стали справжніми друзями, - зазначив у своїй промові начальник Центру розмінування полковник Володимир Родіков. - Підсумовуючи нашу співпрацю за останні три роки, я з впевненістю можу сказати, що ті знання та професійні навички, яких ми набули під час проведення курсів, допоможуть не лише нашим військовослужбовцям при виконанні бойових завдань, а й врятують від вибухонебезпечних предметів десятки та сотні цивільних мешканців найгарячіших точок України та світу."

В свою чергу високоповажні гості висловили сподівання, що передача повноважень процесу підготовки фахівців з протидії саморобним вибуховим пристроям стане запорукою нових звершень колективу українських саперів.

Довідка: у рамках операції UNIFIER, що є місією Збройних сил Канади для підтримки сил безпеки в Україні, контингент 2-ї Об'єднаної оперативно тактичної групи, з вересня 2015 року здійснює підготовку військовослужбовців Збройних Сил України навичкам оператора та помічника оператора зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв. Всього за цей час підготовлено 345 військовослужбовців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook