ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині газетярі не гребують політичною "джинсою" в порушення законів

Наразі "відмітилися" пять видань, де чітко прочитується прихована реклама
Depo.
5 жовтня 2015 20:37
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині газетярі не гребують політичною "джинсою" в порушення законів
На Хмельниччині газетярі не гребують політичною "джинсою" в порушення законів

Спостерігачі ОПОРИ в області фіксують значну кількість прихованої реклами у друкованих ЗМІ, повідомляє Depo.Хмельницький.

Місцеві часописи, як правило, друкують інформацію без відповідних позначень, нехтуючи Закон України "Про місцеві вибори", де чітко вказано, що такі матеріали повинні бути відокремлені від інших і означені як такі.

Публікації агітаційного характеру найчастіше зустрічаються в газеті Хмельницької міської ради "Проскурів", у обласній щотижневій рекламно-інформаційній газеті "Подільська пропозиція", в газеті облради та облдержадміністрації "Подільські вісті" і в міськрайонній газеті "Шепетівський вісник".

Представники ГМ ОПОРА наголошують, що з появою офіційних кандидатів ситуація не змінилася: політичну рекламу виборцям і надалі пропонують під найрізноманітнішими рубриками, намагаючись у такий спосіб створити позитивний імідж різним політичним силам і ввести в оману виборця.

Відтак, ОПОРА нагадує журналістам, що відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону передвиборна агітація з використанням засобів масової інформації усіх форм власності проводиться з дотриманням принципу рівних умов та можливостей. А висвітлення виборчого процесу в засобах масової інформації всіх форм власності, у тому числі в інтерв'ю, дискусіях та дебатах, а також інформаційних повідомленнях, програмах новин і поточних подій, має здійснюватися на засадах об'єктивності, неупередженості та збалансованості.

У згаданих же вище газетах, публікації спонукають читачів не голосувати за певних кандидатів і навпаки - позитивна оцінка авторами діяльності партії теж може розцінюватися як прихована реклама.

Про перепетії виборчої кампанії читайте на сайті Depo.Хмельницький.