UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині функціонує понад дві сотні амбулаторій загальної практики сімейної медицини

Не дивлячись на наявну кількість амбулаторій ПМСД, в профільному департаменті вважають що таких закладів замало

На Хмельниччині функціонує понад дві сот…

На Хмельниччині впродовж минулого року відкрили 10 нових амбулаторій на 8 територіях, передає Depo.Хмельницький. Про це в ході підсумкової колегії департаменту охорони здоров'я ОДА за 2016 рік повідомив очільник відомства Яків Цуглевич.

За словами головного медика області, на місцях виконували завдання щодо наближення до населення кваліфікованої лікарської допомоги шляхом розширення мережі відокремлених амбулаторій загальної практики/сімейної медицини (АЗПСМ). Так, 3 амбулаторії відкрили у Кам'янець-Подільському районі, по 1 – у Старокостянтинові та Шепетівці, Городоцькому, Летичівському, Хмельницькому, Шепетівському та Ярмолинецькому районах.

Після капітального ремонту у нові приміщення перейшли амбулаторії у Кам'янці-Подільському та Бутівцях Старокостянтинівського району.

"Загалом, в області працюють 218 лікарських амбулаторій, 151 з них - у сільській місцевості. Проте нормативного показника забезпеченості населення АЗПСМ досягти вдалося лише у 8 районах - Волочиському, Городоцькому, Деражнянському, Ізяславському, Летичівському, Полонському, Чемеровецькому, Шепетівському. - вважає Цуглевич. - Найгірші показники демонструють у Білогірському, Новоушицькому районах, Чорноострівській громаді, Дунаєвецькому, Кам'янець-Подільському районах. Не відповідає нормативу кількість амбулаторій у містах Хмельницькому (додаткова потреба 21 амбулаторія), Нетішині, Кам'янці-Подільському, Полонному, Славуті, Старокостянтинові, Городку, Ізяславі, Летичеві, Шепетівці".

Керівник департаменту заявив, що необхідно і далі працювати над створенням нових амбулаторій, забезпеченні їх обладнанням, відповідно до табелю, та автомобілями, укомплектуванням посад лікарів, особливо у сільській місцевості.

Яків Цуглевич наголосив, що вкрай болючим залишається кадрове питання, особливо для тих амбулаторій, що лише відкриваються і для 21 сільської амбулаторії, де взагалі відсутні лікарі. Найбільше таких у Шепетівському, Волочиському, Ізяславському, Хмельницькому та Ярмолинецькому районах. Відтак, до 78% знизився рівень укомплектованості посад лікарями первинної ланки в області. Менше обласного показника спостерігається у Чорноострівському, Шепетівському, Волочиському, Старокостянтинівському, Городоцькому, Деражнянському, Полонському, Старосинявському, Меджибізькому центрах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme