На Хмельниччині досліджують творчість місцевого фольклориста

Більшу частину свого життя етнограф Андрій Домінський провів у Струзі Новоушицького району

На Хмельниччині досліджують творчість мі…

Найбільший його творчий доробок якраз і складається на базі народної творчості Новоушицького району, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на видання Наддністрянська правда.

Всього фольклорист зібрав 2500 подільських пісень, 2000 казок, 2000 прислів'їв і загадок.

На Хмельниччині досліджують творчість місцевого фольклориста - фото 1

Духовний місток між минулим і майбутнім провклали літератори спільно з музеїстами, письменниками, посадовцями, освітянами та просто любителями фольклору.

Осмислення власної історії – минуле і сучасне, якраз і відтворює усна народна творчість, вирізняється віковічною мудрістю і простотою.

“Спадщина Андрія Димінського - це багатий і цінний матеріал, що спонукає нас, сучасників, щось переосмислити, на щось глянути по-новому і просто відчути гордість за наш край, наповнити серця патріотичним духом і виспівати любов до отчого краю в поезіях,” – йдеться в повідомленні.

На Хмельниччині досліджують творчість місцевого фольклориста - фото 2

На Хмельниччині досліджують творчість місцевого фольклориста - фото 3

Довідково: Андрій Іванович Димінський народився 1829 року в с.Борщівці на Поділлі (нині Могилів-Подільського району Вінницької області). 1840 р. закінчив духовну школу в Кам'янці-Подільському. У 1849 р. розпочав збирати фольклорні записи. 1863 р. сім’я Димінських переїхала в с.Струга Ушицького повіту. Помер 1 січня 1905 р. у Струзі.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme