На Хмельниччині ціни за минулий рік виросли трохи більше як на 9%

Ціла низка товарів та послуг здешевшали, зважаючи на різні чинники

Індекс споживчих цін по області та Україні в грудні 2018 р. відносно попереднього місяця становив 100,5% та 100,8% відповідно, з початку року - 109,2% та 109,8%. Про це повідомили Depo.Хмельницький в облстатуправлінні.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,6%. Найбільше - на 16,6% подорожчали овочі, зокрема, буряк - на третину, цибуля, капуста, картопля - на 28,8 - 20,5%. На 3,9 - 1,2% підвищились ціни на сметану, молоко, сало, сири, масло вершкове, хліб, безалкогольні напої, макаронні вироби.

Водночас на 2,3 - 0,4% подешевшали рис, крупи гречані, фрукти, цукор, свинина.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,9%, що пов'язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,9%, ціни на алкогольні напої, навпаки, знизились на 0,5%.

Одяг та взуття подешевшали на 2,6%: взуття - на 3,5%, одяг - на 2%.

Підвищення цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,2% зумовлено зростанням тарифів на гарячу воду, опалення на 0,9%, вартості утримання та ремонту житла - на 0,5%, плати за оренду житла - на 0,4%.

На зниження цін на транспорт у цілому на 2,4% вплинуло здешевлення палива та мастил на 5,6%, автомобілів - на 1%. Разом з тим на 0,4% подорожчав проїзд у приміському автобусі.

Зростання цін у сфері зв'язку на 0,9% відбулось головним чином через підвищення абонентної плати за користування послугами мобільного зв'язку на 1,7%.

Серед інших товарів та послуг збільшилась вартість послуг ресторанів та готелів - на 0,7%, у сфері охорони здоров'я - на 0,4%, знизились ціни у сфері відпочинку та культури - на 0,7%, на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла - на 0,2%.

Нагадаємо, з початку нового року на гривню здорожчало харчування у дошкільних закладах Хмельницького.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький