UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині чекають незалежних постачальників газу для населення

В області працюює близько 30 компаній-постачальників. Проте всі вони займаються постачанням палива для комунально-побутових, промислових та бюджетних споживачів

На Хмельниччині чекають незалежних поста…

Газовики області взялися роз'яснювати приватним споживачам чив викликане чергове здорожчання енергоресурсу, повідомляє Depo.Хмельницький.

"З урахуванням транспортних витрат та податків, наразі ціна становить 6,9579 грн за 1 куб. м. газу. На сьогодні вартість природного газу для побутових споживачів, релігійних організацій та теплопостачальних підприємств регулює держава. У сфері забезпечення ресурсу для поставок газу цим категоріям споживачів монополістом є НАК "Нафтогаз України". Саме ця компанія повинна забезпечити продаж газу для потреб населення його постачальникам і отримує 70% від ціни природного газу," - кажуть в "Хмельницькгаз збуті".

З часу реформування газового ринку та підвищення ціни вона також стала найбільшим вигодонабувачем, збільшивши свої доходи на 43 млрд. грн. Окрім вартості газу, ще 17% в структурі ціни становить податок на додану вартість. Торгова націнка для компаній, на яких покладено спеціальні зобов'язання (ПСО) із газозабезпечення населення, обмежена 2,5% від оптової ціни газу для цієї категорії споживачів. У Хмельницькій області спеціальний обов'язок постачати газ населенню покладений урядом на ТОВ "Хмельницькгаз збут".

"Спеціальний обов'язок означає, що наша компанія не має права відмовити побутовим споживачам постачати газ. При цьому, максимальною торгова націнка на продаж газу для населення обмежена урядовою постановою на рівні 2,5%. В той час, як на вільному ринку постачальники продають природний газ в середньому за ціною 11 грн.за м.куб. Це одна з причин, чому цей ринок наразі їм не цікавий", - розповідає директор ТОВ Олександра Панькевич.

Тому, зміна вартості послуг за поставку природного газу для населення, продиктована бажанням держави залучити в цей сегмент ринку незалежних постачальників газу. На сьогодні в Хмельницькій області діє щонайменше 30 таких компаній. Проте всі вони займаються постачанням палива для комунально-побутових, промислових та бюджетних споживачів. Наразі жоден з них не зацікавився продажем енергоресурсу для населення, яке є найменш платоспроможною категорією споживачів.

"Постачання природного газу понад 400 тис. побутових споживачів пов'язане з організацією складних бізнес-процесів. Адже постачальник несе ризик нарахування йому штрафних санкцій у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за несвоєчасні розрахунки споживачів. Окрім того, він повинен здійснювати достовірний облік спожитого газу, договірну і претензійну роботу, організувати та забезпечити роботу центрів обслуговування клієнтів, обробку даних споживачів з пільгами і субсидіями, друк і доставку рахунків", - пояснює Олександра Панькевич.

У зв'язку з цим, у Хмельницькій області єдиним постачальником для побутових споживачів залишається ТОВ "Хмельницькгаз збут", на яке урядом покладені спецобов'язки. В той же час, щоб забезпечити вихід на ринок газу в сегменті "населення" альтернативних постачальників, необхідні такі передумови: встановлення торгівельної націнки на рівні покриття витрат, відділення транспортних послуг від ціни газу, монетизація субсидії, яка сьогодні становить 85% від платежів побутових споживачів та покривається не реальними коштами, а паперовими взаєморозрахунками.

Нагадаємо, з 1 квітня для споживачів Хмельницької області діє нова ціна на природний газ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme