На Хмельниччині археологи розкопали стародавній посуд та споруди (ФОТО)

Археологічні розкопки, що стартували в Сатанові на Городоччині у серпні, нарешті дали результат

Depo.
17 жовтня 2017 10:29
ФОТО: depo.ua

У Сатанові Городоцького району тривають чергові археологічні розкопки, передає Depo.Хмельницький з посиланням на "Наш Городок".

Експедиція дослідила територію місцевого замку та ділянку біля середньовічної синагоги.

Археологи знайшли фундамент невідомої споруди. На думку спеціалістів, це може бути фрагмент якоїсь будівлі, чи залишки зовнішнього муру замку.

Також дослідники повідомили, що виявили залишки давньоруського поселення. Розкопали залишки старого будинку. Знайшли фрагменти ліпної кераміки, які виготовляли без гончарного круга.

Серед цьогорічних знахідок виявили кілька унікальних: фрагменти оздобленого горщика та дві посудини. Дослідники зазначили, що такий посуд раніше ніхто не знаходив.

"Швидше за все, це продукція якогось із місцевих гончарних центрів. Можливо, що на цій території колись було не просте поселення, а досить значне городише. Також знахідки можуть спростувати і дату заснування містечка. А це в свою чергу світчить, що містечко старіше ніж вважають", - каже керівник експедиції старший науковий співробітник Відділу давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України Лариса Виногродська.

Нагадаємо, нещодавно у Городку відкопали стародавнє місто.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері