На Хмельниччині 300 хворих стоїть на обліку з захворюванням на гепатит

258 осіб з недугою печінки вже офіційно зареєстрували у Хмельницькфй області
Depo.
22 липня 2016 10:31
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині 300 хворих стоїть на обліку з захворюванням на гепатит
На Хмельниччині 300 хворих стоїть на обліку з захворюванням на гепатит

У Хмельницькій області, на сьогодні зареєстровано 258 хворих на хронічний гепатит С (повністю обстежених) та 300 хворих стоять на обліку в електронному реєстрі Хмельницької міської інфекційної лікарні, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ПЦ.

За словами головного лікаря Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксани Піддубної, за І півріччя 2016 року у цьому медзакладі проліковано 135 хворих, з них 77 – вперше виявлених (39 – з міста, 38 – з районів області), та 10 хворих на гепатит В. 

Директор обласного Департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич говорить, що близько 2 млн. українців інфіковані гепатитом С. Більшість з них не знають про свою хворобу, тому що у 80 % випадків гострий період проходить без симптомів, і захворювання переходить в хронічну стадію, яка закінчується цирозом або раком печінки. Вірусні гепатити – це група дуже розповсюджених небезпечних захворювань, що вражають печінку людини. В середньому, кожна 12-та людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C. Ця статистика перевищує показники за кількістю ВІЛ-інфікованих або хворих на рак, проте рівень обізнаності людей про гепатит вкрай низький.

За оцінками експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я, більше 2 млрд. людей у світі інфіковані вірусами гепатитів В і С. Серед них майже 200 млн. – хворі на хронічний гепатит С, 350 тис. з яких щороку помирає. Ще 400 млн. осіб живуть з гепатитом В, від якого щороку помирає близько 700 тис. осіб. Більше 60% випадків цирозу і майже 80% випадків первинного раку печінки зумовлені вірусами гепатитів В і С.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький