UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині 30 місцевих бюджетів можуть недоотримати кошти акцизу з продажу пального

Тергромади області матимуть розбалансований бюджет через недоотримання значних сум

Про це розопвідає консультант з бюджетних питань проекту "Пульс" при регіональному відділенні Асоціації міст України Олена Бохонська, передає Depo.Хмельницький.

За її словами, експерти РВ АМУ опрацювали проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2018 році", який був направлений на погодження АМУ від Міністерства фінансів України.

Відтак, окремим місцевим бюджетам області у другому півріччі 2018 року зменшується частка для зарахування до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального, у тому числі і для бюджету міста Хмельницького. За попередніми даними міської ради, таке зменшення призведе до недоотримання містом майже 12 млн грн.

У разі прийняття постанови, значні суми через зменшення частки зарахування акцизу з продажу пального не надійдуть і в 29 інших місцевих бюджетів, серед яких місто Старокостянтинів, ОТГ: Дунаєвецька селищна, Летичівська, Понінківська, Лісовогринівецька, Війтовецька, Гуменецька, Колибаївська, Старосинявська, Чорноострівська, Ленковецька, Смотрицька, Староушицька - та 16 інших сільських та селищних бюджетів.

Як зазначає Олена Бохонська, це може мати кілька негативних наслідків, зокрема, призвести до розбалансування місцевих бюджетів, і їхньої неспроможності забезпечити усі повноваження та видатки у повному обсязі.

"Кошти з акцизу - це в тому числі і кошти громад на дороги. В умовах, коли міста не отримали від ОДА коштів дорожнього фонду на ремонт вулиць і доріг комунальної власності, це може стати причиною неможливості покращення дорожньої інфраструктури міст," - зауважує вона.

За її даними, цьогоріч розмір субвенції для Хмельниччини склав 456,5 млн грн, з них на ремонт і утримання вулиць та доріг комунальної власності, в тому числі в населених пунктах, грошей не виділили.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme