На ХАЕС завершився міжнародний пілотний проект щодо ядерної безпеки

На Хмельницькій АЕС проводили навчання в рамках співпраці з Європейською комісією
Depo.
10 червня 2016 08:35
ФОТО: depo.ua
На ХАЕС завершився міжнародний пілотний проект щодо ядерної безпеки
На ХАЕС завершився міжнародний пілотний проект щодо ядерної безпеки

На ХАЕС завершилися навчання з розробки та впровадження стратегії технічного обслуговування, орієнтованої на надійність, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією офіційного сайту АЕС.

Проект здійснювався згідно з проектом програми співпраці з Європейською комісією "Інструмент співробітництва в сфері ядерної безпеки".

Взяли участь у навчанні експерти компанії AREVA, представники Енергоатома, відокремлених підрозділів Атомремонтсервіс (АРС), ХАЕС, РАЕС, ЗАЕС, ЮУ АЕС.

"Впровадження кращого європейського і міжнародного досвіду з культури експлуатаційної безпеки для АЕС - головна мета проекту,"- зауважив начальник відділу планування і проведення ремонту ВП ХАЕС Іван Микитенко.

Хмельницьку АЕС обрали пілотною станцією для даного підпроекту, бо тут запровадять вдосконалену стратегію технічного обслуговування, орієнтовану на надійність. Згодом усі результати підпроекту будуть поширені на всі АЕС України.

Передбачається, що все це сприятиме визначенню оптимального режиму ремонту; підвищенню надійності обладнання станції; запобіганню відмов конструкцій, систем і елементів, важливих для безпеки; зниженню необґрунтованих дозових навантажень на ремонтний персонал станції.

В комплексі, всі заходи спрямовані на підвищення ядерної безпеки на АЕС України.

До слова, навчання передбачає обговорення і перегляд підходів до ремонтної стратегії, заснованих на кращих міжнародних практиках, що сприятиме підвищенню працездатності і надійності обладнання та ядерної безпеки на АЕС України вцілому.