На ХАЕС стартували громадські слухання з питань продовження експлуатації блоку №1

Обговорення триватимуть впродовж лютого - березня в Хмельницькій та Рівненській областях

У смт. Гоща Рівненської області стартували громадські слухання з питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблоку Хмельницької АЕС, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби "Енергоатому".

Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблоку №1 ХАЕС і розробка у зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Продовження експлуатації діючих енергоблоків - пріоритетний напрямок діяльності "Енергоатома". Про це наголосили у своїх аналітичних виступах начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації Євген Мелешко та начальник відділу служби аналізу безпеки Сергій Романік.

Зокрема, у виступах зазначалось, що у ВП ХАЕС вже виконано значний обсяг робіт із продовження терміну експлуатації та погоджено з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) рішення щодо будівель і споруд, трансформаторів, турбоустановки, трубопроводів реакторного, турбінного відділень, хімічного та електричного цехів, систем технічної води відповідальних споживачів, кабельної продукції.

Роботи з оцінки технічного стану і продовження термінів експлуатації елементів енергоблоку №1 виходять на фінішну пряму. Аналізуючи виконане, як запевняють фахівці, є підстави впевнено говорити про продовження терміну подальшої експлуатації енергоблоку №1.

Начальник цеху радіаційної безпеки ВП ХАЕС Віктор Андрійчук та начальник відділу охорони навколишнього середовища Олександр Левицький презентували учасникам громадських слухань доповіді щодо радіаційного контролю навколишнього середовища регіону розташування ХАЕС та короткий аналітичний огляд "Фактор 14 Звіту з періодичної переоцінки безпеки. Вплив на навколишнє середовище".

Далі зустріч з громадськістю Гощанського району продовжилася в форматі "питання-відповідь". Разом з темою продовження експлуатації енергоблока ХАЕС, учасників зустрічі цікавили питання щодо собівартості та експорту електроенергії, будівництва енергоблоків №3, №4 ХАЕС, тарифоутворення, участь і вплив на вирішення цих питань ВП ХАЕС та ДП "НАЕК "Енергоатом". Особливо цікавили учасників громадських слухань питання забезпечення регіону водними ресурсами, екологічної безпеки.

Підсумки обговорення громадськістю Гощанського району стратегічно важливого для стабільності роботи енергетики України і енергонезалежності держави питання продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ХАЕС будуть відображені у відповідному зверненні учасників громадських слухань.

Нагадаємо, проектний термін експлуатації першого енергоблоку ХАЕС вичерпано 13 грудня 2018 року. Нині тривають ремонтні та модернізаційні роботи, які планується виконати за 257 діб. А громадські слухання за рішеннями органів державної влади і місцевого самоврядування Хмельницької та Рівненської областей за участі фахівців Хмельницької АЕС триватимуть у лютому - березні 2019 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький