На ХАЕС по-новому моніторитимуть будівельні конструкції

На АЕС створять систему моніторингу будівельних конструкцій на основі сучасних методів діагностики

Про це повідомляють в Інформаційному центрі ВП ХАЕС, передає Depo.Хмельницький.

Серед учасників робочої групи, які працювали над проектом: представники Єврокомісії, експерти закордонних компаній, фахівці Енергоатома, Держатомрегулювання, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, а також всіх АЕС України.

Проект стартував у листопаді 2015 року, і в цьому році планується його завершення. За словами керівника групи Нарцісо Гарате (Narciso Garate), для ХАЕС розроблені процедури та система моніторингу, яка спочатку буде впроваджена на пілотному першому енергоблоці атомної станції. Надалі така система моніторингу буде поширена серед усіх АЕС України.

"Цей проект направлений на підвищення безпеки і виконання робіт з моніторингу конструкцій атомних станцій. Він включає обстеження і перевірку, за допомогою яких можна підтвердити, що конструкції працюють у відповідності до вимог, норм та правил України," - зазначиає технічний експерт компанії JSO Пол Мейкок (Paul Maycock).

Робоча група обговорила цикл розробки, внутрішню структуру, основні функції програмного забезпечення для моніторингу, а також розглянуто модель реакторного відділення, яка виконана в програмному комплексі ANSIS.

За словами начальника відділу експлуатації будівель і споруд Хмельницької АЕС Геннадія Ткачука, система моніторингу, яка пропонується українським АЕС заснована на кращому світовому досвіді, і персонал ХАЕС має можливість і потенціал для подальшого вдосконалення цієї системи, щоб, увібравши світовий досвід, стати найкращими.

Нагадаємо, минулого тижня Хмельницьку АЕС проінспектувала комісія Держатомрегулювання України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook