UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На ХАЕС модернізують перевантажувальну машину

Хмельницький енергоблок №1, термінексплуатації якого закінчився 13 грудня 2018 року, стане десятим енергоблоком українських АЕС, на якому виконають роботи з продовження експлуатації

На ХАЕС модернізують перевантажувальну м…

На першому енергоблоці Хме­ль­ницької АЕС триває ремонтна кампанія, у ході якої реалізується програма з продовження терміну його експлуатації, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби підприємства.

Перевантажувальна машина у реакторному відділенні використовується для вивантаження відпрацьованих тепловиділяючих збірок з реактора і установки їх в басейні витримки, завантаження "свіжих" теплови­діляючих збірок в реактор та контролю їх висотного положення, установки відпрацьованих касет в чохол транспортного контейнера, тощо. В рамках модернізації перевантажувальної машини заплановано оновити всі підшипники, електродвигуни з редукторами, приводи робочої та телевізійної штанги, телевізійну камеру, всю кабельну продукцію та датчики контролю.

За словами начальника цеху по ремонту тепломеханічного устат­кування реакторного відділення енергоремонтного під­роз­ділу Ігоря Причти, модернізацією перевантажувальної машини займаються, окрім спеціалістів ХАЕС і вітчизняних підрядників, й представники угорських компаній. Роботи виконуються у відповідності до проекту модернізації в терміни перед­бачені графіком виконання даних робіт.

Основні роботи з модернізації виконують спеціалісти ТОВ "Атом­мон­таж­­сер­віс", Монтажне управ­ління №13, ТОВ "ПриладСистеми", ТОВ "Серт­центр АСУ". Проведення шеф-­нагляду­ за монтажем та пуско­налагоджуваль­ними роботами механічної частини проводяться представниками угорської фірми Ganz Engineering and Energetics, а системи управлін­ня та електричної частини, нагляд за пускона­лагоджувальними роботами довірено спеціалістам EVIG Engineering Co Ltd (Угорщина). Вони, зокрема, причетні до перевірок блоків живлення, комунікації між мікрокомп'ютерними вузлами, тестування зовнішніх комунікаційних контак­тів, стану програм і плат, виконання операцій в режимі "Симуляція".

У ході ремонтної кампанії роботи з модернізації перевантажувальної машини планується завершити у першій декаді лютого нинішнього року. Пізніше буде реалізована низка технологічних процедур, що дасть можливість ввести перевантажувальну машину в дослідну експлуатацію та виконати завантаження палива в реактор, а в подальшому прийняти рішення про введення її в промислову експлуатацію і продовження терміну експлуатації.

Нагадаємо, ремонтні та модернізаційні роботи планується виконати за 257 діб. З 23 листопада 2018 року енергоблок №1 виведено в плановий ремонт для проведення необхідного комплексу робіт з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке вичерпало проектний ресурс, на сучасне, що відповідає вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"