На ХАЕС ліквідовували "аварію"

На Хмельницькій АЕС відбулося протиаварійне тренування з ліквідації умовної аварії

Про це інформує прес-служба ХАЕС, передає Depo.Хмельницький.

Під час загальностанційного тренування було активізовано внутрішній кризовий центр ВП ХАЕС, здійснено збір персоналу аварійних груп і бригад, штабу керівника аварійними роботами на проммайданчику.

Умовно, за легендою тренування, при виконанні робіт на дільниці заходу високовольтної лінії (ВЛ) 330 кВ "Рівне" і "Шепетівка" Хмельницької АЕС стріла крану зачепила фазовий провід ВЛ з пошкодженням ізоляторів. Дана подія спричинила виникнення пов'язаних між собою технологічних операцій та подій, які призвели до повного знеструмлення живлення власних потреб ХАЕС.

Для ліквідації наслідків умовної аварії введено в дію "План аварійного реагування ВП ХАЕС".

Під час тренування перевірено готовність і відпрацьовано дії керівного складу, оперативного персоналу, групи інженерної підтримки, персоналу аварійних груп і бригад атомної станції до реагування у разі виникнення аварій чи надзвичайних ситуацій, організації робіт з їх локалізації, а також ліквідації їх наслідків.

У підсумку, вдалося ефективно провести аварійно-відновлювальні роботи із забезпечення працездатності резервної та загальностанційної дизельних електростанцій. Це стало підставою для відміни "Плану аварійного реагування ВП ХАЕС".

Нагадаємо, днями на ХАЕС вчилися ліквідовувати радіаційну небезпеку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький