ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На ХАЕС енергоблок №1 готують до подовження його ресурсу

Вперше розбирали дизель-генератори та проводили дефектацію деталей і вузлів із заміною зношених деталей

Depo.
15 лютого 2018 11:29
ФОТО: depo.ua

На Хмельницькій АЕС проводяться роботи в рамках програми продовження ресурсу першого енергоблоку, передає Depo.Хмельницький.

Як інформують в прес-службі підприємства, під час планово-попереджувального ремонту провели низку відповідних важливих робіт.

Зокрема, фахівці інституту електрозварювання імені Патона НАН України провели дослідження трубопроводів турбінного відділення систем важливих для безпеки. Нині виконуються розрахунки щодо підтвердження можливості експлуатації першого енергоблоку Хмельницької АЕС у надпроектний термін.

Крім того, виконані роботи з продовження терміну експлуатації трубопроводів четвертого класу безпеки, які здійснювали львівські фахівці ПрАТ "Техенерго". Підготовлена відповідна документація, яку направлять в Державну інспекцію ядерного регулювання України.

Серед важливих та об'ємних робіт здійснених під час ремонтної кампанії - капітальний ремонт двох дизель-генераторів.

За словами начальника турбінного цеху ВП ХАЕС Анатолія Куценка, такі роботи на атомній станції виконувалися вперше - з повним розбиранням дизель-генераторів, проведенням дефектації деталей і вузлів та заміною зношених деталей. Після завершення робіт проведені післяремонтні випробування дизель-генераторів, розроблено програму оцінки технічного стану дизель-генераторів, яка перебуває на узгодженні в ДІЯРУ.

"У планах на 2018 рік - продовження робіт із заміни обладнання, яке вичерпало свій ресурс, морально застаріло або має великий відсоток зношеності. На даний час здійснюється підготовка проектної та тендерної документації для закупівлі цього обладнання. Впевнений, що після завершення відповідних робіт, перший енергоблок Хмельницької АЕС працюватиме стабільно та надійно, а ми зробимо все для цього можливе," - підсумовує керівник турбінного підрозділу.

Нагадаємо, тиждень тому перший енергоблок Хмельницької АЕС підключили до енергомережі - завершився планово-попереджувальний ремонт, що тривав 93 доби.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook