На держзакупівлях на Хмельниччині втратили майже три мільйони гривень

Незаконні витрати з бюджету виявили прокурори разом з громадськими активістами

Depo.
20 березня 2017 17:36
ФОТО: depo.ua

У співпраці прокуратури Хмельниччини та Всеукраїнського руху проти політичної корупції "Під контролем" виявили порушення під час державної закупівлі, що спричинили незаконні витрати бюджету на суму майже 3 млн грн, повідомляє Depo.Хмельницький.

"Службові особи однієї із територіальних громад області, зловживаючи службовим становищем та діючи всупереч інтересам служби, неправомірно уклали договори закупівлі робіт за державні кошти, - інформують в прес-службі облпрокуратури. - У 2015 році, суб'єкт господарювання запропонував найнижчу вартість робіт із реконструкції систем каналізування та очищення стічних вод - близько 7 млн. гривень, а тому на вказану суму із переможцем в листопаді того ж року укладено відповідний договір. У 2016 році, посадовці безпідставно збільшили бюджетні витрати, уклавши із тим же товариством ще два договори про виконання на тому ж об'єкті додаткових робіт загальною вартістю близько 3 млн. грн."

За словами праоохоронців, при цьому необхідність виконання цих робіт передбачалась у договорі про закупівлю робіт за державні кошти, укладеному в 2015 році, а тому службові особи органу місцевого самоврядування мали б вимагати від підприємства виконання попередньо взятих на себе зобов'язань в повному обсязі.

За фактом прокуратура області розпочала кримінальне провадження. Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч.2 ст.364 - зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки Кримінального кодексу України.

Проведення досудового розслідування доручили слідчому управлінню Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Наразі вживаються заходи щодо встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті, Фейсбук та Твітері