UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На 1,5 млн га мисливських угідь Хмельниччини торік виявили майже 200 порушників

Браконьєрів чекають чи то адміністративна, чи кримінальна відповідальність за порушення правил полювання

На 1,5 млн га мисливських угідь Хмельнич…

Загальна площа мисливських угідь Хмельниччини складає 1,5 млн га, з них лісових – 271 тис. га (190 тис. га держлісфонд), польових – 1,1 млн га, водно-болотних – 48 тис. га, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією лісівників області.

Мисливське господарство в області ведуть 34 юридичних особи: 9 державних підприємств, 21 організація УТМР, товариства військових мисливців, "Клуб мисливців Поділля", "Подільський бройлер" та "Стар-єгер". Площа мисливських угідь користувачів обласного управління лісового та мисливського господарства складає 116,1 тис. га – 8,1% від загальної площі мисливських угідь краю.

Торік на законних підставах мали змогу вийти на полювання 12 288 мисливців області. Саме таку кількість контрольних каток обліку добутої дичини та порушень правил полювання видало Хмельницьке ОУЛМГ.

"Одна з найбільш болючих проблем, яка стоїть перед мисливським господарством, – браконьєрство. За останні роки воно набирає все більших масштабів через неналежну охорону мисливських угідь та безкарність порушників", – каже головний мисливствознавець обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Красов.

Щоб запобігти браконьєрству, спеціальні підрозділи державних лісогосподарських підприємства здійснюють постійне патрулювання вдень та вночі. Основна увага приділяється охороні території державного лісового фонду.

"Торік провели 1076 рейдів, виявили 164 випадки порушень правил полювання, з них: 90 випадків зафіксовано працівниками державної лісової охорони і 74 протоколи   складено користувачами УТМР. Уповноваженими особами державної лісової охорони розглянуто 150 справ про порушення правил полювання. Сума накладених на порушників штрафів складає 29,5 тис. грн", – розповідає мисливствознавець.

За виявленими фактами незаконного добування мисливських тварин 5 справ направлено в суди. Три з них розглянуто, на порушників накладено 3,7 тис. грн. штрафів та стягнуто 64 тис. грн. збитків за незаконне добування мисливських тварин. Відкрито кримінальну справу за фактом незаконного добування лося. Сума збитків становить 130 тис. грн.

Відповідальність за порушення правил полювання передбачена:

- адміністративна (ст. 85 КУпАП): порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання), яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян до 1020 грн і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – до 1530 грн.

Повторне порушення правил чи таке, яке мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, тягне за собою накладення штрафу на громадян до 2040 грн з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої і на посадових осіб – до 2550 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої.

- кримінальна відповідальність (ст. 248 Кримінального кодексу України):

Порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, - караються штрафом до 3400 грн або громадськими роботами на строк до 240 годин, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Ті самі дії, якщо вони вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, або способом масового знищення звірів, птахів чи інших видів тваринного світу, або з використанням транспортних засобів, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, - караються штрафом до 6800 грн, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Окрім того, порушник сплачує збитки за незаконне добування дичини: лось – 130 тис. грн; олень плямистий – 50 тис. грн; кабан – 40 тис. грн; козуля – 32 тис. грн; бобер – 10 тис. грн; борсук – 8 тис. грн; заєць-русак – 8 тис. грн; куниця – 6 тис. грн.

Нагадаємо, вбивця лося з Хмельницького намагався підкупити слідчого в Славуті. 30 листопада 2019 року на території Славутського держлісгоспу мисливці, маючи ліцензію на добування козулі, вполювали лося, занесеного до Червоної книги. За фактом слідчий Славутського відділу поліції одразу відкрив кримінальне провадження за ч.1 ст.248 Кримінального кодексу України - незаконне полювання. Згодом суд арештував мисливські карабіни та одноствольні рушниці, з однієї з яких мисливці застрелили червонокнижну тварину.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"