Музейники Хмельницького представили просто неба експозицію про Голодомор

На вул.Проскурівській розгорнулася виставка, яка розповідає про голод на Поділлі

Музейники Хмельницького представили прос…

З нагоди скорботного відзначення 87-х роковин Голодомору та вшанування пам’яті жертв геноциду голодом 1932-1933 років музей історії обласного центру долучився до державної інформаційної кампанії та представляє виїзну інформаційно-документальну виставку, яку можна оглянути на її пішохідній частині впродовж п’ятниці, 27 листопада, передає Depo.Хмельницький за інформацією пресслужби мерії.

Експозиція складається з 20 великоформатних інформаційних банерів, що розповідають про злочинні причини та жахливі наслідки штучно викликаного знекров’я закатованої голодом знесиленої України. Чотири банери з двадцяти містять унікальну локальну інфографічну інформацію про голод на Поділлі та, зокрема, в Проскурові, розроблені та створені науковим колективом музею історії міста Хмельницького.

На Поділлі (Вінницька область у рамках 1932–1933 рр. об’єднувала 71 район Вінниччини, нинішньої Хмельниччини, Житомирщини, Київщини) від голодомору загинуло від 781 тисячі 574 чоловік до 1 мільйону 127 тисяч 761 чоловік, позаяк архівні джерела містять суперечливу інформацію.

Досі тривають наукові дебати з історичних та демографічних питань висвітлення Голодомору в інституті демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України, в яких взяв участь професор Володимир Сергійчук. У підсумку дискусії директор Українського науково-дослідного центру вивчення Голодомору Людмила Гриневич, інші демографи визнали рацію пана Сергійчука в тому, що тисячі смертей жертв голоду не були зареєстровані.

"Внаслідок цієї наукової дискусії дійшли висновку про створення робочої групи у складі демографів та істориків. Її завданням стане опрацювання додаткових джерел, які зберігаються в обласних архівах. Діставши від істориків ці додаткові першоджерела, демографи зроблять уточнення кількості втрат. На сьогодні дослідження тривають, додаткові свідчення активно акумулюються в архівах і музеях," - підсумовує Людмила Гриневич.

Містян же просять запалити традиційну свічку пам’яті у суботу листопада о 16:00, залишаючись вдома, долучившись до вшанування жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Нагадаємо, торік у Хмельницькому перехожих пригощали стравами часів голодомору.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme