"Монологи війни": Учасники війни стали головними героями театральної сцени (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Хмельницькому військовослужбоці розповіли свої спогади в театральному експерименті

"Монологи війни": Учасники війни стали г…

Фото Андрій Агєєв

У Хмельницькому будинку культури відбулася прем'єра вистави про війну із перших уст - "Монологи війни". На виставі побував і офіцер відділення спецкореспондентів Інформагентства Міноборони Андрій Агєєв, передає Depo.Хмельницький.

Це - двогодинне, театралізоване, документальне дійство, в якому головні герої - реальні військовослужбовці, добровольці, волонтери, які діляться своїми справжніми, пережитими історіями. Це 5 монологів, 5 життєвих подій, про які зазвичай мовчать учасники АТО й ООС, а тут, зі сцени, озвучують їх вголос на суд глядачів.

"Учасники "Монологів війни" розповіли свої історії. Актори народного театру "Дзеркало" зробили театралізацію, яка виражала метафорично і образно цей пласт російської агресії. Театралізація вистави відбувалася в різних варіантах і вирішеннях, було багато декорацій, зброї," розповідає про постановку її режисер Володимир Павловський і додає, що вистава - це не тільки патріотична акція, а і сегмент арт-терапії.

Переступити через себе й повідати загалу про сокровенне, своє, потаємне, страшне, трагічне, що довіряв лише собі чи Богу, - справа нелегка, зізнаються автори монологів. Та пішли на це заради пам'яті полеглих побратимів, друзів, рідних і близьких.

Так, поєднуючи реальне з драматургічним, режисери вмотнували в мирне життя на Хмельниччині жорстоке сьогодення зі Сходу України.

Серед учасників - Олександр Маковей, позивний "Макоша", ветеран восьмого окремого полку спеціального призначення. Його історія - про деблокувння Луганського аеропорту.

"Я вважаю, що це вже історія. На сцені я розповів про один із днів, який співпав з моїм днем народження. Він закарбувався в моїй пам'яті на все життя. Біль, страх, втрата побратимів, ненависть й агресія до ворога, любов до України - ось про що я хочу сказати сучасній молоді. Війна триває, вона поруч, вона тут. Та найголовніша наша мета, ідея, прагнення - увічнення пам'яті, наших полеглих братів, які віддали у цій війні за свободу Батьківщини найцінніше - своє життя. Про них ми не повинні забувати, а дякувати за їх жертовність щодня," - ділиться Олександр.

Неохоче говорять всі - і бійці, що щоразу переживають свій біль, і ті, хто грає в "Монологах війни" ворожі сили - агресорів та ватників. Вдова АТОВця, акторка Ольга Саліпа переконана, що ці монологи не можна слухати з черствим серцем, а тим більше якщо це хоч якось торкнулося тебе.

Після завершення кожного із монологів переповнена зала будинку культури стоячи вітала кожного з його авторів, щиро наділяючи акторів-аматорів оплесками, багато хто не стримував сліз.

Нагадаємо, у п'яті роковини кривавого розстрілу Небесної Сотні у центрі Києва під час Революції Гідності в Хмельницькому відбувся Марш Героїв Небесної Сотні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme