UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Монетизація: Нацбанк презентував нові монети номіналом до 10 гривень (ФОТО, ВІДЕО)

Нові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень почнуть вводити в обіг вже наступного місяця. Нацбанк також припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок

Монетизація: Нацбанк презентував нові мо…

Національний банк України cьогодні презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень, передає Depo.Хмельницький з посиланням на сайт НБУ.

Вводитися в обіг нові обігові монети будуть поетапно:
- перший етап – 27 квітня 2018 року будуть введені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні;
- другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 гривні вводитимуться в обіг у 2019 - 2020 роках.

Ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу.

Українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу - доки монети поступово не замістять банкноти в обігу.

Також під час презентації в. о. Голови Національного банку України Яків Смолій оголосив, що у рамках продовження політики оптимізації готівкового обігу з 01 липня 2018 року в Україні застосовуватимуться правила заокруглення загальних сум готівкових розрахунків.

Національний банк України припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок. Водночас усі ці номінали розмінних монет і надалі залишатимуться в обігу. Проте у подальшому готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами зазначених номіналів.

Для спрощення розрахунків встановлюватимуться правила заокруглення загальної суми покупки:
- сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;
- сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Підсумовуючи ефект від оголошених рішень Національного банку України, в. о. Голови Національного банку Яків Смолій зазначив: "Якщо екстраполювати ці рішення на сьогоднішню структуру готівки в обігу, з нього зникне майже 47% від загальної кількості монет в обігу - це понад вісім мільярдів монет дрібних номіналів. Водночас, більш ніж один мільярд банкнот буде замінено монетами. Тож середня кількість монет, що припадають на одного українця, скоротиться вдвічі, а банкнот в обігу стане на 40% менше. І цей ефект ми побачимо вже через два-три роки."

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme