ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

МОН планує по одній опорній школі на область

Реформування середньої ланки освіти по трохи набирає обертів
Depo.
29 лютого 2016 16:39
ФОТО: depo.ua
МОН планує по одній опорній школі на область
МОН планує по одній опорній школі на область

За словами міністра освіти і науки, на початковому етапі створення мережі опорних шкіл заплановано устаткування зразкових опорних шкіл по одній на кожну область, включно з містом Києвом, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на офіційний сайт відомства.

"Створюватися опорні школи будуть у різний спосіб. Для цього вже закладено кошти у бюджет, також Міністерство має донорський проект для створення цієї мережі", - сказав Сергій Квіт.

А ще впродовж 2016 року обладнають у загальноосвітніх навчальних закладах кабінетів для викладання фізики, хімії та біології.

Що ж до опорних шкіл, то передбачається, що навчальні заклади забезпечать шкільними автобусами, лабораторіями, енергозберігаючими технологіями тощо.

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей так описав модель створення опорних шкіл у регіонах, реалізація якої запланована в рамках децентралізації: "Ми вже давно говорили про освітні округи. Те, що раніше було освітнім округом, зараз є об’єднаною територіальною громадою. Ці громади є різної величини. Йдеться передусім про сільську місцевість. Ми вибираємо певну школу, даємо їй певні критерії, а школи, що є навколо неї, стають її філіями. Призначається один директор. Для цього у нас існують інвестиційні програми, які допоможуть створити хорошу матеріальну базу. В бюджеті цього року закладено 200 мільйонів гривень для інвестування пілотних опорних шкіл".

Раніше передбачалося створення 3-5 опорних шкіл на область.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький