Міжнародний товарообіг підприємств Хмельниччини цьогоріч зріс на 9%

Бізнес-спільнота менше стала експортувати, а от імпортувати - суттєво більше

Обсяги міжнародної торгівлі бізнес-спільноти зросли на понад мільярд гривень, передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби ДФС області

Загальний товарообіг торгівлі подільських підприємств із закордонними партнерами у першому півріччі 2019 року склав 13 мільярдів 483 мільйонів гривень, що на 9% більше ніж у цей же період минулого року. 

При цьому вартість експортованих товарів склала 4 мільярди 207 мільйонів гривень, що на 9% менше, ніж у 2018 році, натомість обсяг імпорту у вартісному вимірі зріс на 20% – до 9 мільярдів 276 мільйонів гривень.

У ваговому виразі товарообіг зріс на третину – до 797-ми тисяч тонн, з яких – 530 тонн належить експорту.

Місце найбільшого торгівельного партнера області чимдалі більше закріплюється за Польщею. Цьогоріч до цієї країни відвантажено подільських товарів на понад 846,3 мільйона гривень, що складає п’яту частину від загалу. На польські ринки подоляни постачали здебільшого мед, стальний прокат, частини до меблів, олію соняшникову та соєву, сантехнічні вироби тощо. 

Місце другого великого покупця подільської продукції наразі посіли Об’єднані Арабські Емірати з долею у 16% у структурі експорту. Араби порівняно з минулим роком наростили закупівлі у півтора рази. Їм припали до смаку наші продукти харчування: яйця, соєві боби та інші бобові культури, кукурудза, борошно та інше.

Крім того чільні місця у списку покупців подільського краму та харчів посіли Росія, Німеччина, Молдова, Білорусь, Азербайджан, Бельгія та Румунія. Долі цих країн у структурі експорту з Хмельниччини коливаються у межах від 3% до 6%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook