Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній УПЦ просить зважати на карантин
Через загрозу коронавірусу зупинять навчання в Недільних школах, служби в церквах стануть коротшими, а цілування реліквій міняють на поклони
- Хмельницький
-
14 березня 2020 12:10

Звернення Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія до духовенства, чернецтва та мирян Хмельницької єпархії УПЦ у зв’язку із запровадженням в Україні карантинних заходів через загрозу коронавірусу COVID-19 опублікували в соцмережах, передає Depo.Хмельницький.
У зв'язку з розповсюдженням нового вірусу, який вражає людей вже й у нашій країні, вважаю необхідним інформувати усіх священнослужителів, ченців та парафіян про заходи безпеки, які мають бути запроваджені у храмах та монастирях Хмельницької єпархії УПЦ", – звертається Митрополит.
Він закликає з відповідальністю та розумінням поставитися до рекомендацій, рішень та заходів з боку Церкви, держави, органів охорони здоров’я та місцевого самоврядування, які включають поради щодо більш ретельного дотримання правил особистої гігієни: частішого миття рук, тощо. Адже нова хвороба є небезпечною, підступною та важко виліковною.
"Будемо пам’ятати, що Господь закликає нас любити ближніх як самих себе. У даній ситуації це проявляється, у тому, щоб не наражати ближніх на небезпеку, - звертається до пастви Антоній. – Закликаю обов’язково утриматися від відвідування Богослужінь та взагалі від перебування у людних місцях людей з ознаками інфекційного захворювання або поганим самопочуттям. У цій ситуації принцип "захворів – залишайся вдома" може врятувати здоров’я і життя".
Особливу увагу звертає людей похилого віку і батьків із малими дітьми: "Відчуваєте, що захворіли - залишайтеся дома, оскільки ви перебувєте у зоні найбільшого ризику! Окрім коронавірусу, зараз поширені і інші вірусні захворювання, які можуть бути небезпечними для усіх нас, тож слід бути відповідальними!"
Принагідно й нагадує, що хвороба важко лікується, коли вона задавнена, тому не варто займайтися самолікуванням – одразу треба звертайтеся до лікаря. Наполегливо рекомендує у цей період усіх утримуватися від рукостискань і від будь-якої контактної форми особистих вітань та вияву пошани між членами Церкви, зокрема між священнослужителями і вірними та під час подання благословення.
"Хоч у храмах скло на іконах прийнято протирати одеколоном, або іншими дезінфікуючими засобами, було б бажаним у період карантину утриматися від надмірного цілування ікон, святого Хреста, Євангелія, Чаші після Причастя та інших святих предметів. У даній ситуації достатнім виявом Вашого шанування святині може бути простий поклон перед нею, - радить священник. – Пам’ятайте – Божественна благодать є всюди і наше поклоніння має бути, насамперед, з любов’ю та страхом Божим, а не лише з обов’язковим сумлінним і часто надмірним лобзанням.
Окремі рекомендації дає й священослужителям: "Оскільки Міністерство охорони здоров’я, а також лист управління культури Хмельницької облдержадміністрації обмежує масові заходи на період карантину кількістю 200 чоловік, з метою уникнення розповсюдження вірусу, рекомендую у містах, монастирях та великих селах парафіянам відвідувати Богослужіння, а також приступати до Таїнств сповіді і Причастя на буднях – у середу, п’ятницю та в суботу, а також брати до уваги, що у нашому Свято-Покровському кафедральному соборі у Неділю служиться дві Літургії. Настоятелям храмів, які мають у штаті двох та більше священників, за наявності умов і необхідності, з метою зниження масовості під час Богослужінь, благословляю також впровадити служіння по Неділях і у святкові дні двох Божественних Літургій."
Богослужіння пропонує, по можливості, зробити коротшими. А парафіян просить триматися один від одного на певній відстані, щоб уникнути передавання інфекції. На період карантину благословив тимчасово припинити заняття у Недільних школах.
"Закликаю парафіян утриматися від надмірно частого відвідування сповіді і Причащання: не потрібно це робити щодня, або щотижня, досить двох разів, або, зважаючи на карантин, й одного разу за Великий піст, - звертається Антоній. – З метою уникнення розповсюдження вірусу, рекомендую у храмах скасувати давання запивки після Св. Причастя, обмежившись просфорою."
І закликав усіх у ці дні до посиленої молитви за недужих та здорових, а особливо за лікарів, які несуть жертовне служіння, ризикуючи життям та допомогаючи ближнім уздоровитися.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:48В жахливій ДТП на Хмельниччині загинув чоловік та 11-річний хлопчик ФОТО
- 14:48У Хмельницькому дістали з річки тіло невпізнаного чоловіка (ВІДЕО) Відео
- 09:55Ракетно-дроновий напад: Як відпрацювали Повітряні сили на Хмельниччині
- 11:31Житель Хмельниччини отримав три роки тюрми за ухилення від призову
- 11:12Під час нічної масованої атаки на Хмельниччині збили 22 БпЛА та 2 крилаті ракети
- 10:06 Вночі 27 червня ворог випустив по Україні 363 БпЛА та 8 ракет: В епіцентрі атаки був Старокостянтинів
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 14:20Перевірка стану оформлення біометричних документів: доступний сервіс без візиту до підрозділу
- 12:01У ГУР назвали кількість ракет та дронів, які назбирала росія
- 11:33Неповнолітній хмельничанин розтрощив могилу військового: Йому світить до 3 років за ґратами ФОТО
- 20:10 Українцям дозволили множинне громадянство, але є "вето"
- 23:25 На Хмельниччині затримали ексвійськового та його спільника за "вирішення питання" з ТЦК (ФОТО) ФОТО
- 12:19У Хмельницькому затримали жінку, яка передавала ворогу дані про військові об’єкти та виготовляла вибухівку
- 13:33Що треба знати, щоб обміняти ID-картку
- 12:16У Хмельницькому СІЗО перекрили канал постачання наркотиків
- 11:40Міноборони анонсувало штрафи за порушення військового обліку в "Резерв+"
- 23:05На Хмельниччині обʼєднали два університети в один
- 20:27На Хмельниччині викрили ОЗГ, яка привласнила майже мільйон гривень виділених на хліб для військових
- 10:03"УЗ" призначила нові поїзди на літо (СПИСОК)