Місцеві вибори: У Хмельницькому в телефонному режимі оцінюють шанси на перемогу однієї з кандидаток у мери міста

Жителі Хмельницького масово почали отримавути телефонні дзвінки, під час яких лдей опитують про підтримку чи непідтримку кандидатки у мери міста від провладної партії

Про це інформує Depo.Хмельницький з посиланням на ГМ "ОПОРА".

Як повідомили спостерігачі громадянської мережі, мешканцям Хмельницького телефонують з номера +380443630414 та пропонують взяти участь в анонімному соціологічному  опитуванні, відповівши на питання: "чи підтримуєте ви вибір політичної партії "Слуга народу" висунути кандидатом у мери міста Хмельницький Інну Ящук", та просять вказати вік.

На запитання спостерігачів, яка організація проводить опитування, інтерв’юери називають соціологічну компанію "Роботизовані телесистеми". За інформацією Opendatabot ТОВ "Роботизовані телесистеми" засноване в 2019 році та зареєстроване в Києві. Його директор – Антон Соколов. Основним видом діяльності є діяльність у сфері проводового електрозв’язку.

За потреби респондентам під час опитування пояснюють, що Інна Ящук – "доктор наук, професор і декан Хмельницької педагогічно-гуманітарної академії". А одразу після розмови надсилають SMS з посиланням на сторінку з інформацію про ймовірну кандидатку.

Сама ж Інна Ящук, яку 9 вересня під час презентації Стратегії розвитку Хмельниччини, представили як "кандидатку" на посаду міського голови Хмельницького від партії "Слуга народу", в коментарі "ОПОРІ" зазначила, що не знає, хто замовив опитування: "Я вам чесно зізнаюсь, я не знаю, хто це проводить, але кілька людей мені віддзвонилися і сказали: "Нам телефонували і ми відповідали на питання, що стосувалися вашої кандидатури". 

"Надсилаючи після опитування лінк на сторінку з інформацією про ймовірну кандидатку, інтерв’юери сприяють поширенню відомостей про політикиню серед виборців і у такий спосіб підвищують рівень її впізнаваності. Тому такі "соціологічні дослідження" можуть порушувати принцип рівних можливостей. Крім того, виникають сумніви щодо анонімності опитування, оскільки за номером телефону сьогодні легко ідентифікувати особу. І, відповідно, постає питання щодо дотримання норм законодавства про захист персональних даних мешканців Хмельницького, бо ми не знаємо, звідки компанія, яка проводить опитування, отримала номери телефонів хмельничан і чи немає у цій базі іншої інформації про осіб, яких опитують", – зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області  Андрій Попик.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький