Місце закатованих фашистами людей є наріжним каменем конфлікту в Сатанові

Майже два роки триває судова тяганина між громадськістю та приватним підприємцем
Depo.
20 вересня 2016 16:20
ФОТО: depo.ua
Місце закатованих фашистами людей є наріжним каменем конфлікту в Сатанові
Місце закатованих фашистами людей є наріжним каменем конфлікту в Сатанові

На місці масового знищення мешканців селища Сатанів, де під час Другої світової війни у 1942 році в підвальних приміщеннях на Базарній площі німецько-фашистськими загарбниками було замуровано живцем і знищено 240 людей (цілі родини, жінки, діти…), повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Рідну країну".

Місцева влада та громадськість вирішила облаштувати Сквер пам'яті жертв Другої світової війни.

Але, частково земельна ділянка за адресою вул. Базарна, 13 знаходиться в оренді ТОВ "Подільська інвестиційна компанія". Місцева влада запропонувала орендареві, який займається торгівлею на тому місці, надати в оренду іншу ділянку та відшкодувати йому завдані збитки, пов’язані з виділенням нової земельної ділянки та укладанням нового договору. Проте підприємця це не влаштувало, і він досі оскаржує рішення Сатанівської селищної ради у судах. Наступна інстанція – апеляція вже у Рівненському суді.

Мешканці Сатанова зібрали вже біля 1000 підписів на підтримку рішення місцевої влади щодо продовження проведення пошукових робіт з дослідження масового знищення мирних громадян міста під час Другої світової війни, адже за документальними свідченнями про проведення розстрілів біля Базарної площі, німецькими окупантами тоді було знищено біля 807 осіб.

Витяг з архівної копії Акту радянської комісії з визначення злодіянь, нанесених німецько-фашистськими окупантами мирним громадянам міста Сатанів, складеному 20 червня 1944 року:

«…Попытка сделать раскопку со стороны входа в подвал не привела к успеху, ибо вход дверей, как потом было установлено, был завален трупами людей. Тогда нам удалось открыть подвал со стороны люка… При входе в подвал со стороны люка обнаружены человеческие трупы, количество которых составляет свыше 200 человек… Среди трупов имеется много женщин, детей и стариков. Все трупы расположены в беспорядке. Видны стремления к выходу. Это указывает на то, что люди были насильно загнаны живыми в подвал, после чего он был наглухо закрыт. Доступ воздуха был прекращен, посредством чего происходила медленная, удущающая смерть… На основании свидетельских показаний, кроме раскопанного подвала, на территории города Сатанова установлено еще много других ям и траншей с трупами убитых и замученных мирных граждан города Сатанова…».

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та