Місто Хмельницький та район переступили епідпоріг

Всього ж в області минулого тижня на грип та ГРВІ захворіло 8,5 тисяч краян

Минулого тижня на Хмельниччині на грип та ГРВІ захворіло 8 тисяч 513 осіб, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

За словами лікаря-епідеміолога Державної установи "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" Лариси Калінер, вперше у цьому сезоні був переступлений епідпоріг. Ми відійшли від норми на 23,2%. Це відбулося за рахунок збільшення хворих у Хмельницькому та Хмельницькому районі.

В решти регіонів області захворюваність є нижчою за пороговий рівень.

Хворіють як дорослі, так і діти, однак з загальної кылькості хворих 70% - це діти.

"Минулого тижня на грип та ГРВІ захворіло 6 тисяч дітей. З них до 4 років - 2 тисячі 173 особи, 5-14 років - 3 тисячі 46 хворих, 15-17 років - 787 дітей. До лікарень потрапили 377 осіб, з них 266 - це діти, - каже Лариса Калінер.

Вперше медиками Лабораторного центру МОЗ області підтверджено циркуляцію вірусу грипу типу А. Пацієнти, які підхопили небезпечний вірус проживають в обласному центрі та Хмельницькому районі.

"Грип типу А є дуже мінливим. Відрізняється він від ГРВІ більш вираженими симптомами, таким як висока температура, головний біль, запалення верхніх дихальних шляхів. Для тих хто ще не встиг вакцинуватися від грипу, ще можна це зробити, адже інтенсивність захворювання знаходиться на середньому рівні," - зауважує Лариса Калінер.

Нагадаємо, тиждень до того показник захворюваності на 100 тис. населення був нижче епідемічного порогу на 0,5%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Мітки: #грип