Міста Хмельниччини можуть цієї зими залишитися без тепла
Уряд встановив граничні тарифи на тепло для населення, значно нижчі за рівень середньозваженого економічно обгрунтованого тарифу. Різницю доведеться покривати за рахунок коштів місцевих бюджетів
- Хмельницький
-
27 червня 2019 17:36

Уряд встановив граничні тарифи на тепло для населення, значно нижчі за рівень середньозваженого економічно обгрунтованого тарифу. Різницю доведеться покривати за рахунок коштів місцевих бюджетів, що несе загрозу для забезпечення інших витрат – зарплат, соціальних програм, будівництва об’єктів та ремонту інфраструктури. Про це Depo.Хмельницький повідомила консультант з комунікацій АМУ Анна Сіра.
Постановою пропонується встановити граничні тарифи на:
- послугу з постачання теплової енергії для населення 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал (за наявності приладів обліку) та 35,21 грн (з ПДВ) за 1 кв м (без приладів обліку).
- послугу з гарячого водопостачання становитиме 83,66 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за умови підключення рушникосушильників, та 75,74 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за відсутності рушникосушильників.
При цьому, за даними НКРЕКП, середньозважений економічно обґрунтований тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року складає 1807 грн за 1 Гкал. Результатом цього рішення Уряду будуть додаткові витрати місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року в обсязі 7 млрд грн.
"АМУ наголошує, що для абсолютної більшості міст такі видатки є непосильними і таке рішення Уряду несе загрозу припинення діяльності підприємств комунальної теплоенергетики і, відповідно, надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води населенню, - каже Анна Сіра. - А щоб теплопостачання не припиняти, органи місцевого самоврядування будуть змушені припинити фінансувати соціальні програми, зарплати педагогам та лікарям, будівництво шкіл та дитячих садочків, ремонт та будівництво вулиць, скоротити працівників комунальних підприємств.
Дивно, що це рішення Уряду не стосується державних підприємств теплоенергетики, якими він управляє, а лише комунальних, яким тарифи встановлюються органами місцевого самоврядування."
На думку представників Асоціації міст України, що прийняття популістських рішень Уряду за рахунок місцевих бюджетів є недопустимим і несе загрозу припинення теплопостачання міст.
У свою чергу, АМУ запропонувала вихід із ситуації:
- при регулюванні сфери тарифоутворення дотримуватися вимог статті 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" щодо встановлення тарифів на комунальні послуги виключно в економічно обґрунтованих розмірах;
- відшкодувати заборгованість держави надавачам комунальних послуг з різниці в тарифах в розмірі 19 млрд грн;
- удосконалити механізми стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, зокрема через забезпечення ефективної діяльності виконавчої служби та встановлення адміністративних обмежень прав боржників;
- продовжити до 2020 року період реструктуризації заборгованості комунальних підприємств за спожиті енергоносії та списання нарахованих енергопостачальними компаніями, зокрема НАК "Нафтогаз України", штрафних санкцій;
- встановити механізм автоматичного коригування тарифів на послуги з постачання теплової енергії у разі зміни за рішенням органів державної влади їх складових (мінімальна заробітна плата, податки, вартість енергоносіїв), а також на виконання вимог галузевих угод в частині оплати праці працівників житлово-комунального господарства, на основі формульного розрахунку;
- встановити обов’язковий рівень розрахунків виробників теплової енергії з постачальниками природного газу (без урахування штрафних санкцій та з урахуванням суми нарахованих та неперерахованих пільг і субсидій) в розмірі не менше 75 %.
Асоціація міст України переконана, що реалізація цих заходів дозволить комунальним підприємствам закумулювати кошти на оновлення інфраструктури та знизити собівартість комунальних послуг.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:26На Хмельниччині змінюють порядок оголошення повітряних тривог
- 09:41ППО знешкодила вночі 117 з 157 дронів, запущених по Україні
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 13:17Стріляв у сусіда: У Хмельницькому затримали молодика, що поранив чоловіка
- 11:08Майже пів сотні дронів збили сьогодні над Хмельниччиною, - ОВА
- 10:39 Цієї ночі Хмельниччина була в епіцентрі ворожих повітряних атак
- 12:08Хмельничанин, бажаючи похизуватися перед подругою, підірвав гранату у квартирі
- 19:45На Хмельниччині в готелі вибухнула граната: Що відомо
- 19:10На Рівненщині вантажний потяг зійшов з рейок: Пасажирські поїзди затримуються
- 12:56Посадовець прокуратури Хмельниччини не задекларував мільйони, - ДБР
- 12:48В жахливій ДТП на Хмельниччині загинув чоловік та 11-річний хлопчик ФОТО
- 14:48У Хмельницькому дістали з річки тіло невпізнаного чоловіка (ВІДЕО) Відео
- 09:55Ракетно-дроновий напад: Як відпрацювали Повітряні сили на Хмельниччині
- 11:31Житель Хмельниччини отримав три роки тюрми за ухилення від призову
- 11:12Під час нічної масованої атаки на Хмельниччині збили 22 БпЛА та 2 крилаті ракети
- 10:06 Вночі 27 червня ворог випустив по Україні 363 БпЛА та 8 ракет: В епіцентрі атаки був Старокостянтинів
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 14:20Перевірка стану оформлення біометричних документів: доступний сервіс без візиту до підрозділу
- 12:01У ГУР назвали кількість ракет та дронів, які назбирала росія