UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Мінкульт визнав Самчиківський розпис культурною спадщиною України

До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України долучили доробки подільських майстрів самчиківського розпису

Мінкульт визнав Самчиківський розпис кул…

Напередодні стало відомо, що наказом Міністерства культури самчиківський розпис включено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, повідомляє  Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу ОДА.

З покоління у покоління, на протязі десятиліть, передається у творчих доробках подільських майстрів та умільців мистецтво самчиківського розпису, яким  створюються унікальні орнаментальні панно, картини, замальовки.

Ще здавна в окремих селах південно-східної Волині, що межували з Поділлям, а особливо у селі Самчики, майстри розмальовували свої оселі рослинними візерунками, які вважались оберегами.

З часом, особливо на зломі століть, традиція розпису майже зникла і відродилась лише у шістдесятих роках минулого століття, завдяки відомому на Хмельниччині і далеко за її межами етнографу, художнику, майстру народного мистецтва, заслуженому майстру народної творчості України –  Олександру Матвійовичу Пажимському, який створив у Самчиках дитячу школу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва і дав друге дихання традиційному для жителів Самчиків мистецтва.

На сьогодні у стилі самчиківського розпису розписують хати, зупинки громадського транспорту, навчальні заклади і не лишень на Поділлі.

Стилем самчиківського живопису зацікавились відомі майстри та художники, пересічні громадяни всієї України. Його основам навчають дітей в школах.

Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва популяризує справді унікальний вид мистецтва і робить все можливе, аби даний елемент національної культури України було включено до Всесвітнього переліку культурної спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, цим літом українська художниця розмалювала стіну школи в Афінах самчиківським розписом. А самчиківський розпис є чимось локальним і маловідомим, поширеним лише у Хмельницькій області. На сьогодні у даній техніці працюють лише четверо майстрів в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme