Мінекології взялося за Понінківську картонну фабрику

Мінекології зобов'язало Понінківську КБФ не допускати наднормових скидів стічних вод
Мінекології взялося за Понінківську картонну фабрику
Мінекології взялося за Понінківську картонну фабрику

Як поідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на interfax.com, Понінківська КПФ зобов'язана не допускати наднормові скиди стічних вод, забезпечити утримання в належному стані очисні споруди.

Згідно з повідомленням на сайті Міністерства екології та природних ресурсів, відповідну вказівку було вироблено на міжвідомчій нараді щодо врегулювання проблеми забруднення річок, що відбувся в кінці минулого тижня за ініціативою міністра Остапа Семерака.

"Згідно з повідомленням прес-служби Кабінету міністрів, О. Семерак 7 липня розглянув звернення жителів Житомирської області, обурених несанкціонованим неочищеним скиданням відходів в басейн р. Случ Понинковской КБФ.
О. Семерак поінформував, що після кількох позапланових перевірок Держекоінспекцією Понинковской КПФ були виписані штрафи та видано припис про усунення виявлених порушень. Постійний контроль за ситуацією і здійснює комісія з питань техногенно-екологічної безпеки при Житомирській ОДА", - йдеться у повідомленні.

На думку міністра, з урахуванням недосконалість системи контролю за викидами необхідно встановити вимірювальне обладнання на кожному джерелі забруднення із забезпеченням доступу  до нього представників громадськості.

Представники Житомирської та Хмельницької облдержадміністрацій також приймали участь в нараді.  Облдержадміністраціям  порадили переглянути ліміти забору та використання води, а також зменшити ліміти скидання забруднюючих речовин підприємствам-водокористувачам.

Окремо вирішено провести інвентаризацію гідротехнічних споруд в басейні річок Случ і Хомора, у більшості з яких відсутні балансоутримувачі.
У той же час Держекоінспекції рекомендовано посилити контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства підприємцями, які є основними забруднювачами річок.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький