Мінекології взялося за Понінківську картонну фабрику

Мінекології зобов'язало Понінківську КБФ не допускати наднормових скидів стічних вод
Depo.
11 липня 2016 18:15
ФОТО: depo.ua
Мінекології взялося за Понінківську картонну фабрику
Мінекології взялося за Понінківську картонну фабрику

Як поідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на interfax.com, Понінківська КПФ зобов'язана не допускати наднормові скиди стічних вод, забезпечити утримання в належному стані очисні споруди.

Згідно з повідомленням на сайті Міністерства екології та природних ресурсів, відповідну вказівку було вироблено на міжвідомчій нараді щодо врегулювання проблеми забруднення річок, що відбувся в кінці минулого тижня за ініціативою міністра Остапа Семерака.

"Згідно з повідомленням прес-служби Кабінету міністрів, О. Семерак 7 липня розглянув звернення жителів Житомирської області, обурених несанкціонованим неочищеним скиданням відходів в басейн р. Случ Понинковской КБФ.
О. Семерак поінформував, що після кількох позапланових перевірок Держекоінспекцією Понинковской КПФ були виписані штрафи та видано припис про усунення виявлених порушень. Постійний контроль за ситуацією і здійснює комісія з питань техногенно-екологічної безпеки при Житомирській ОДА", - йдеться у повідомленні.

На думку міністра, з урахуванням недосконалість системи контролю за викидами необхідно встановити вимірювальне обладнання на кожному джерелі забруднення із забезпеченням доступу  до нього представників громадськості.

Представники Житомирської та Хмельницької облдержадміністрацій також приймали участь в нараді.  Облдержадміністраціям  порадили переглянути ліміти забору та використання води, а також зменшити ліміти скидання забруднюючих речовин підприємствам-водокористувачам.

Окремо вирішено провести інвентаризацію гідротехнічних споруд в басейні річок Случ і Хомора, у більшості з яких відсутні балансоутримувачі.
У той же час Держекоінспекції рекомендовано посилити контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства підприємцями, які є основними забруднювачами річок.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький