"Миколаїв Арт Пром. Частинка Півдня": Полотна 12 художників з п'яти міст експонують в Хмельницькому

Проект акцентується на українському сучасному мистецтві, промисловому потенціалі Миколаєва та економічної могутності країни

У Хмельницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка "Миколаїв Арт Пром. Частинка Півдня", повідомляє Depo.Хмельницький.

Це перша виїзна виставка мистецького проекту-резиденції, що вже два роки успішно діє в Миколаєві. Представлені полотна на виставці – це роботи майстрів з усієї України, що робить проект національним: Миколаїв, Херсон, Одеса, Київ, Ужгород. На відкриття завітали учасники проекту Віктор Покиданець, Дмитро Молдованов (м. Миколаїв), В’ячеслав Машницький (м. Херсон).

Проект покликаний привернути увагу до українського сучасного мистецтва, промислового потенціалу міста та економічної могутності країни. Поштовх до відродження - це те, що потребує місто корабелів Миколаїв та вся Україна в цілому саме сьогодні. Держава, бізнес, громадськість та мистецька спільнота повинні повірити у власні сили та об’єднати зусилля.

Щоб передати свіжість вражень, художники писали свої роботи на Миколаївському суднобудівному заводі та Миколаївському Тепловозоремонтному заводі. Вони також відобразили своє бачення промислових об’єктів міста під час прогулянки катером Південним Бугом. Важкі масштабні конструкції, верстати величиною в двоповерховий будинок, запах мазуту упереміш з металевою стружкою - це стало натхненням для майстрів у створенні унікальних робіт. Утаємничені від пересічної людини виробничі процеси та простори в живописі митців перетворюються на магічні. Око митця то зупиняється на нібито незначних буденних деталях, то осягає масштабні ландшафти заводських територій, чим занурює глядача до метафізичної промислової царини. Несподіваний мистецький ракурс дарує глядачам незнані досі враження.

Виставка в Хмельницькому, на Поділлі, незнайомому із потужною промисловістю Півдня та Сходу України, дозволяє здійснити мистецьку подорож в інший регіон країни та ще більше привертає увагу до відродження нереалізованого потенціалу промисловості України. Проблема, що стала натхненням для митців, може стати початком руху в цьому напрямі. Сучасне мистецтво - це відображення дійсності. Відомо немало історичних прикладів, коли занепад ставав по суті стартом для чогось нового. Так само і "Миколаїв Арт Пром" може стати поштовхом для реалізації нових ідей та ініціатив!

Виставка триватиме до початку липня в Хмельницькому обласному художньому музеї.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький