ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мери Хмельниччини вступилися за Славуту і Нетішин

Очільники міст направили відкрите звернення керівництву держави
Depo.
11 вересня 2015 20:17
ФОТО: depo.ua
Мери Хмельниччини вступилися за Славуту і Нетішин
Мери Хмельниччини вступилися за Славуту і Нетішин

На засіданні Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України звернення прийняли одноголосно, повідомляє Depo.Хмельницький.

Мери Хмельниччини вступилися за Славуту і Нетішин - фото 1

Документ мери міст направили Президенту України Петру Порошенку, Голові Верховної Ради України Володимиру Гройсману, Прем'єр-Міністру України Арсенію Яценюку, Голові Центральної виборчої комісії України Михайлові Охендовському, Заступнику голови комітету Верховної Ради України з питань бюджету Сергію Мельнику. Останній - народний депутат від Хмельницького і колишній його очільник, особисто брав участь у засіданні.

Нагадаємо, що ЦВК не знайшла правових підстав для оголошення початку виборчого процесу перших виборів депутатів Нетішинської та Славутської міських рад об'єднаних територіальних громад і Нетішинського,  Славутського міських голів.

Зіславшись на частину 9 статті 7 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", в якій говориться, що до складу об'єднаної територіальної громади передбачається входження територіальної громади, розташованої на території суміжного району.

Відтак, Славутський міський голова Василь Сидор відреагував на, за його словами, порушення виборчих прав своєї громади та особисто звернувся з вимогою його правового врегулювання до керівництва ВРУ, КМУ, ХОДА та до Хмельницької обласної ради. Юристи облдержадміністрації його підтримали.

Наразі мери Славути і Нетішина знайшли підтримку у своїх колег-мерів. І всі дружньо підписали звернення.

У зверненні частково звинувачується ЦВК у своїх діях: "ЦВК, протизаконно ігноруючи розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації та рішення Хмельницької обласної ради, привласнила собі непритаманну функцію - надавати висновок щодо правомірності об'єднання громад. Вважаємо, що своїми діями ЦВК порушує конституційні гарантії місцевого самоврядування, нехтуючи волевиявленням громад, які добросовісно реалізували своє право на добровільне об'єднання в єдину громаду".

Мери Хмельниччини вступилися за Славуту і Нетішин - фото 2

Така ситуація може погано вплинути на розвиток громад Славути та Нетішина, якщо не критично,вважають автори документа.

"Наслідком невідворотно настане гальмування бюджетного процесу, реалізації прав громадян та деструктивні процеси в усіх без виключення сферах господарських відносин", - йдеться у зверненні.

Зрештою, очільники міст резюмують: "Враховуючи усе вищенаведене, в межах законних повноважень, прошу Вашого сприяння - невідкладно усунути ситуацію, безпідставно та протизаконно створену Центральною виборчою комісією, яка обмежує права громад, шляхом скасування Постанови ЦВК №192 від 28.08.2015 р.". 

Крім цього, мери вимагають включити Славутську та Нетішинську міські об'єднані територіальні громади Хмельницької області до переліку громад у яких оголошено початок виборчого процесу перших виборів депутатів міської ради об'єднаної територіальної громади та відповідно міських голів 25 жовтня 2015 р.

Більше про життя новоутворених громад читайте на порталі khm.depo.ua.