Меморіал пам'яті жертв Холокосту відкрили на Ізяславщині

В пам"ять про тисячі загублених життів у Ізяславському районі встановили меморіальний знак

На Ізяславщині відкрито новий меморіальний знак пам'яті жертв Холокосту, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Ізяславської РДА.

З метою вшанування жертв Холокосту та забезпечення того, щоб його жахи ніколи не забувалися, Фонд Цаля Каплуна (США) зініціював зведення у місцях масових поховань жертв Холокосту монументів пам'яті.

Відкриття першого такого монументу проекту відбулося 25 жовтня поблизу села Сошне на території Ізяславського району.

На меморіальний захід зібралося чимало представників єврейських громад із Ізяслава, Хмельницького, Рівного, Шепетівки, Славути, Києва, Сполучених Штатів Америки, представників місцевої влади, представників посольства США в Україні, жителів та гостей району.

Як повідомили у райдержадміністрації, цей меморіал є першим у черзі монументів, встановлення яких фінансуються Фондом Цаля Каплуна.

До слова, монумент розроблений відомим латвійським скульптором Глєбом Пантєлєєвим і виготовлено у Житомирській області. Глєб Пантєлєєв так описує свій підхід до дизайну монументу: "Скульптура є спробою висловити конфлікт хаосу та гармонії, зрозуміти що гармонія є праця та зусилля. Нижча, грубо просвердлена частина обеліску, розташована у зоні хаосу. Верхня символізує гармонію та перемогу розуму."

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький