UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Меджибізька тергромада своє майбутнє бачить в історичному надбанні

Історичну спадщину в ОТГ планують перетворити в туристичний потенціал

Меджибізька тергромада своє майбутнє бач…

Меджибізька об'єднана громада має на своїй території унікальний ресурс – комплекс пам'яток історії, архітектури, археології національного та місцевого значення, повідомляє Depo.Хмельницький.

Мати такі цінні пам'ятки різних часів та культур у своєму розпорядженні – велика перевага, і водночас не менш значна відповідальність. На цьому наголосили учасники круглого столу "Співпраця Державного історико-культурного заповідника "Межибіж" з Меджибізькою ОТГ щодо дотримання пам'яткоохоронного законодавства і збереження історичної забудови".

На обговорення зібралися представники селищної ради, старости сіл Меджибізької ОТГ, місцеві активісти, начальники відділів містобудування та архітектури Летичівської і Деражнянської райдержадміністрацій.

Меджибізька громада отримала у спадок унікальні надбання історії та культури. Аби знайти порозуміння та спільними зусиллями берегти надбання прийняли й резолюцію.

Всі зацікавлені у розвитку містечка як туристичного.

За словами начальник відділу охорони пам'яток історії та культури у Хмельницькій ОДА Сергія Шпаковського на території Меджибізької тергромадиє чимало об'єктів, які треба особливо берегти.

Познайомилися учасники зібрання й з опорними планами Меджибожа різних часів, починаючи від плану 1947 року, який зберігається у фондах Державного історико-культурного заповідника "Межибіж".

Напередодні провели соціологічне опитування місцевих щодо історико-культурної спадщини. Результати засвідчили, що чимало хто не орієнтуються у розмаїтті надбання, поряд з яким живуть і працюють.

Меджибізька фортеця та старовинний єврейський некрополь, де похований засновник хасидизму Баал Шем Тов – ці пам'ятки національного значення відомі всім. Однак для більшості респондентів є новиною, що пам'яток, занесених до Національного реєстру, в Меджибожі та околицях є набагато більше, і що окрім них існують пам'ятки місцевого значення та нововиявлені об'єкти культурної спадщини, які охороняються так само, як і національні пам'ятки.

"Комплекс пам'яток історії та культури є джерелом економічного та соціального розвитку і саме від Меджибізької громади насамперед залежить його дбайливе та ефективне використання, - зауважує директор Державного історико-культурного заповідника "Межибіж" Олег Погорілець, знайомлячи присутніх з ревалоризацією – тобто використання культурної спадщини шляхом її переосмислення та підвищення її цінності.

Для Меджибожа з його унікальною історією та архітектурними пам'ятками таке переосмислення включає в себе реставрацію тих пам'яток, що існують, та створення нових об'єктів, які б пасували до середовища старовинного, привабливого містечка.

Саме з цим пов'язаний можливий розвиток Меджибіжчини як не промислового, а туристичного та екологічно чистого регіону.

Меджибізькій селищній раді адміністрація заповідника подарувала проект ревалоризації Меджибожа, який розробила випускниця Харківського національного університету будівництва і архітектури Люся Огнєва. Тут Меджибіж представлено як місто-можливість, місто-мрію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme