UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Майже вдвічі зросла кількість випадків Інфекційного мононуклеозу у Хмельницькому

Більшість цьогоріч захворілих хмельничан - діти. Всього медики зафіксували вже майже півсотні випадків

Майже вдвічі зросла кількість випадків І…

Про це інформують фахівці ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України", передає Depo.Хмельницький.

В обласному центрі за дев'ять місяців зареєстровано 48 випадків інфекційного мононуклеозу проти 27 – за аналогічний період минулого року. Дітей захворіло - 34, в 2018 році - 22.

Інфекційний мононуклеоз – гостре інфекційне вірусне захворювання, яке викликає вірус Епштейна-Барра, але може викликати і цитомегаловірус. За статистикою ВООЗ ним хворіють майже 90% населення земної кулі. Захворювання починається гостро, з швидким підйомом температури тіла до 39°С, головні болі, болі в горлі та в м’язах. Значно збільшується селезінка та печінка, набухають лімфатичні вузли, особливо задні, може вражатися центральна нервова система. Здебільшого захворювання протікає з наявністю ангіни, проте болі в горлі не значні, але виражена інтоксикація організму.

Інкубаційний період при інфекційному мононуклеозі триває близько 2-х тижнів, проте може збільшуватись до 1-1,5 місяців. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом.

Часто інфекційним мононуклеозом діти заражаються через іграшки, забруднені слиною хворої дитини. Джерело інфекції – хвора або інфікована людина. Слід пам’ятати, що вірус виділяється зі слиною не лише в розпал захворювання, але і через 6 і більше місяців після одужання.

Збудник не стійкий в навколишньому середовищі, тому профілактика інфекційного мононуклеозу зводиться до обмеження контактів з хворими. В організованому дитячому колективі посилюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічного режиму (регулярне вологе прибирання та провітрювання), за контактними дітьми проводиться медичне спостереження протягом 20 днів.

Специфічна профілактика не розроблена, вакцин не існує. Ускладення при інфекційному мононуклеозі можуть бути досить серйозними: міокардит, пневмонія, гепатит, енцефаліт, поліневрити та паралічі черепно-мозкових нервів.

Відомо, що вірус Епштейна-Барра, як і вірус простого герпесу, одного разу проникнувши в організм людини, залишається назавжди, і може викликати онкологічні захворювання системи кровотворення, розсіяний склероз, синдром хронічної втоми. Захворювання в дитячому віці може нагадати про себе в зрілому, працездатному віці, тому що в латентному стані вірус в організмі перехворілої людини залишається назажди.

Нагадаємо, в області зростає захворюваність на менінгіт.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme