UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Майже щодня шкільні автобуси на Хмельниччині проїзджають 20 тисяч кілометрів

Всього в області 349 шкільних автобусів, які возять більш як 13 тисяч учнів, але вони не забезпечують потреб

Майже щодня шкільні автобуси на Хмельнич…

За даними Депратаменту освіти і науки, парк шкільних автобусів по області ста­новить 389 одиниць, з яких 349 задіяно у підвезенні, 22 потребують часткового ремонту і стоять у резерві, 12 підлягає списанню, 6 передано у військкомати, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією озвученою на колегії облдержадміністрації.

В області 33 шкільних автобуси із терміном експлуатації понад 15 років, 14 з них потребують негайної заміни, насамперед у Білогірському, Віньковецькому, Ізяслав­ському, Новоушицькому, Старокостянтинівському, Хмельницькому, Шепетівському районах, Дунає­вецькій міській та селищній, Берездів­ській, Ленковецькій, Судилківській. Чорноострів­ській сільських об'єднаних територіальних громадах.

Підвезення учнів та педпрацівників організовано за понад 550 мар­шрутами із 831 населеного пункту до 339 шкіл. Загальний кілометраж усіх шкільних автобусів в області за 1 день становить близько 19 тисяч.

Наявна кількість шкільних автобусів не забезпечує підвезення всіх учнів, які цього потребують, – саме шкільним автобусом. Залучаються транспортні засоби місцевих господарств та підприємств на умовах оренди.

Усього підвезення організовано для 13212 учнів і дітей та 2879 педпра­цівників, з них 12582 учні і 1055 педпрацівників підвозиться шкільним автобусом, 630 учнів та 1824 педпрацівника - найманим, орендованим, за угодами та іншими видами транспорту.

"З початку року придбано 1 шкільний автобус. Обласною радою по­годжено розподіл коштів освітньої субвенції на придбання 7 шкільних авто­бусів за принципом співфінансування 70 на 30, які буде закріп­лено за оптимізо­ваними закладами освіти. На цей час проводяться процедури державних закупівель," - звітує головний освітянин області Олег Фасоля.

За його словами, проблемним питанням досі залишається забезпечення пальним шкіль­них автобусів.

Для здійснення системного контролю за технічним станом автотранс­порту законодавством передбачено щоденний передрейсовий огляд.

В окремих районах та об'єднаних територіальних громадах такий огляд проводиться водіями із залученням спеціалістів місцевих агроформувань або механіками при відділах освіти, так як обласною програмою розвитку освіти Хмельницької області не передбачено кошти на утримання ремонтно-техніч­них груп при відділах освіти.

Щодо питання щоденного медичного обстеження водіїв, то в більшості районів у навчальних закладах І-ІІІ ст, за якими закріплено шкільні автобуси, введено посади медичних сестер, які здійснюють медичний огляд водіїв. У школах, де відсутні медичні працівники, виходом із ситуації можуть бути угоди із ФАПми та іншими лікувальними закладами.

Нагадаємо, на Хмельниччині мають запрацювати 16 опорних шкіл.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme