Майже півтисячі неповносправних людей знайшли роботу на Хмельниччині

У першому півріччі працевлаштовувалися безробітні бухгалтерами, агрономами, електрозварниками, слюсарями-ремонтниками, операторами заправних станцій

За півроку в області працевлаштувалися 481 осіб з інвалідністю, повідомили Depo.Хмельницький за інформацією ОЦЗ.

Зокрема, за професіями та спеціальностями: бухгалтер, агроном, електрозварник ручного зварювання, слюсар-ремонтник, оператор заправних станцій, охоронник тощо. Також, 12 осіб з інвалідністю працевлаштовані з наданням компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

За сприяння служби зайнятості 14 осіб з інвалідністю започаткували власний бізнес.

Обласна служба зайнятості залучає осіб з інвалідністю й до громадських робіт та робіт тимчасового характеру. Даним видом послуги скористалось 215 осіб даної категорії. Безробітні брали участь в благоустрої та озелененні населених пунктів та зони відпочинку, інформування населення щодо отримання житлових субсидій, працювали з технічною документацією та інше.

Також, проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Проходили професійне навчання 158 осіб зазначеної категорії за такими професіями: тракторист, продавець продовольчих (непродовольчих) товарів, електрогазозварник, кондитер, кухар, слюсар з ремонту технологічних установок тощо.

Враховуючи обмежену конкурентоспроможність неповносправних на ринку праці, їх психофізичні особливості, важливим завданням є забезпечення повного охоплення їх профорієнтаційними послугами, покращення якості та підвищення ефективності роботи з використанням індивідуального підходу до кожного клієнта. Профорієнтаційними послугами охоплено більше 2 тис. осіб з інвалідністю, що складає 97,5%.

В базових центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості для осіб з інвалідністю проводять різнопланові семінари та тренінги, спрямовані на підвищення рівня конкурентноспроможності осіб даної категорії, вдосконалення навиків з техніки пошуку роботи та підвищення самооцінки.

На обліку в базових центрах зайнятості та філіях області перебували 2165 осіб з інвалідністю, які у встановленому порядку отримали статус безробітного.

Нагадаємо, найбільше від безробіття на Хмельниччині потерпають селяни.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook