ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Майже 5 відсотків хмельничан хворіють на цукровий діабет

Цукровий діабет залишається однією з найбільш актуальних проблем клінічної медицини Хмельниччини
Depo.
24 серпня 2015 14:59
ФОТО: depo.ua
Майже 5 відсотків хмельничан хворіють на цукровий діабет
Майже 5 відсотків хмельничан хворіють на цукровий діабет

Як повідомили Depo.Хмельницький у прес-службі управління охорони здоров'я Хмельницької міськради, днями відбулося засідання колегії управління.

Члени колегії розглянули питання організації надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет. Адже саме цукровий діабет залишається однією з найбільш актуальних проблем клінічної медицини.

У структурі ендокринних захворювань ця недуга посідає основне місце ( 70-80%).

"У розвинутих країнах кількість хворих на діабет складає 24 % від загальної популяції. В Україні це 2,5 % від усієї чисельності населення. В нашому місті - 4,4 % мешканців страждають від цієї недуги. З віком частота цукрового діабету зростає, досягаючи в осіб старших 65 років 7-8 %", - повідомив головний медик міста Михайло Василишин.

Істинна захворюваність населення на цукровий діабет є значно вищою, оскільки співвідношення числа зареєстрованих хворих і осіб з прихованим, недіагностованим діабетом, становить 1:2,5-3. В світі більше 30% хворих з цукровим діабетом отримують інсулін, в місті - 14.7%.

До речі, спеціалісти твердять, що будь-яка тріщина на стопі у хворих на цукровий діабетом не дає больового синдрому аж до генералізації процесу. Тому огляд хірурга є обов'язковим для кожного пацієнта для виключення ускладнень цієї недуги.

За стопою треба краще дивитись, ніж за обличчям. Тому, на думку фахівців є потреба вивчити можливість відкриття у місті кабінету „діабетичної стопи".

Більше про діагностику та лікування цукрового діабету - на khm.depo.ua