UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Майже 1,5 млн га землі Хмельниччини перебувають у користуванні агровиробників

В області розпайовано 1,042 млн га земель сільськогосподарського призначення. Нерозпайованими залишаються близько 200 тис. га державних земель, які частково використовуються державними підприємствами, передані в оренду сільгосппідприємствам, приватним особам, тощо

Майже 1,5 млн га землі Хмельниччини пере…

Про це інформують в персслужбі облдержадміністрації, передає Depo.Хмельницький.

За інформацією директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Олега Омелянюка, агроформуванння всіх форм власності мають у користуванні мільйон 570 тис. га земель сільськогосподарського призначення, з них 1,254 млн га ріллі.

Загальна посівна площа торік становила 1,175 млн га, або 94% до ріллі. Впродовж останніх років обсяги посівних площ постійно збільшуються, і у цьому році їх очікуються в межах 1,185 млн га, що на 10 тис. га більше попередніх показників.

За словами посадовця, збільшення посівних площ відбувається, в основному, за рахунок сільгосппідприємств. По господарствах населення цей показник стабільний в межах 12 % до загальних площ землекористування.

Відповідно структурі земельного фонду користувачами земель сільськогосподарського призначення є: агрохолдинги –в користуванні понад 510 тис. га, або 41% земель; самостійні сільгосппідприємства – 312 тис. га (25%); фермерські господарства – обробляють 150 тис. га (12%); особисті селянські господарства та домогосподарства населення – 277 тис. га (22%).

Всього в області розпайовано 1,042 млн га земель сільськогосподарського призначення. Нерозпайованими залишаються близько 200 тис. га державних земель, які частково використовуються державними підприємствами, передані в оренду сільгосппідприємствам, приватним особам, тощо.

За оперативною інформацією районних управлінь агропромислового розвитку у 2019 році укладено понад 364 тисяч договорів оренди земельних ділянок між власниками земельних паїв та сільгосппідприємствами області. Відповідно до укладених договорів у 2019 році розмір орендної плати складає 2,5 млрд гривень, що на 263 млн грн більше ніж у попередньому році.

Нагадаємо, більш як на 100 млн грн дотацій отримали торік агровиробники Хмельниччини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"