Майже 11 млн грн сплатили в бюджет власники елітної нерухомості на Хмельниччині

Доплатили краяни за "зайві" квадратні метри цього разу на 1,7 млн грн більше

Першого місяця 2019 року власники нерухомості поповнили бюджет області на 11 мільйонів гривень, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією фіскалів.

На початок лютого поточного року надійшло 10,88 мільйона гривень. Індикативний показник при цьому виконано на 118,1%, додатково надійшло близько 1,7 мільйона гривень.

В Головному управлінні ДФС в області запевняють, що податківці та органи влади територіальних громад на сьогоднішній день володіють достатньою інформацією про об'єкти нерухомості, що підлягають оподаткуванню. Однак самі громадяни, на жаль, не завжди достатньою мірою обізнані стосовно особливостей оподаткування їх "квадратних метрів".

Відповідно до ст.266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи - власники житлової та нежитлової нерухомості. Базою оподаткування податком на нерухоме майно є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток. База оподаткування зменшується: для квартир, незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів, для житлових будинків, незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів, для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в т. ч. їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири та житлового будинку або їх часток) - на 180 кв. метрів. Тобто власники нерухомості мають раз на рік сплатити лише за ті квадратні метри, які перевищують вказану кількість.

Ставки податку встановлюються місцевими радами, однак вони не можуть перевищувати 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на початок звітного року.

Нагадаємо, з легальних доходів жителів Хмельниччини до бюджетів надійшло майже 400 млн грн ПДФО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький