Майновий комплекс на Хмельниччині вартістю 70 млн грн. вибув із державної власності в обхід закону

ПАТ оформив з порушеннями право приватної власності на цілісний майновий комплекс загальною площею понад 50 тис. кв. м у Хмельницькому районі

Прокуратура Хмельниччини вимагає повернення у державну власність цілісного майнового комплексу вартістю 70 млн грн, передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби облпрокуратури.

"У 2012 році на підставі рішення Копистинської селищної ради Хмельницької області за одним із публічних акціонерних товариств оформлено право приватної власності на цілісний майновий комплекс загальною площею понад 50 тис. кв. м, розташований у Хмельницькому районі, - уточняють прокурори. - ПАТ є суб'єктом господарювання, що належить до державного сектору економіки та згадане майно до прийняття зазначеного рішення було закріплене за ним на праві повного господарського відання."

Згідно вимог законодавства, державне майно, передане до статутного фонду державних товариств залишається у державній власності, а його відчуження можливе лише органами приватизації через визначенні законом приватизаційні процедури.

Однак, незважаючи на те, що вказана нерухомість входила до переліку майна, що не підлягає приватизації, за відсутністю рішення власника про зміну правового статусу державного майна, цілісний майновий комплекс вибув із державної власності.

Прокуратура області звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсним свідоцтва про право власності, а також визнання за державою права власності.

Позов прокурора перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook