"Майдан-Зе": Як, де і скільки людей протестують проти "формули Штайнмайєра"

З вечора 1 жовтня, після того як стало відомо, шо українська сторона підписала "формулу Штайнмайєра", по всій Україні збираються акції протесту. З кожним днем вони стають все більш масовими, а на Майдан Незалежності притягли "йолку"

"Майдан-Зе": Як, де і скільки людей прот…
Фото: УНІАН

Depo.ua розповідає, що відбувається в різних українських містах.

Київ

В столиці акції протесту почалися 1 жовтня, після брифінга Володимира Зеленського. На Майдані незалежності зібралися близько двох сотень людей. Також мітингували біля Офісу президента. Близько 22 години мітинг "Ні — капітуляції" проти погодження "формули Штайнмаєра" бід ОП завершився і учасники перейшли на Майдан Незалежності.

Громадське радіо@HromadskeRadio

На Майдані також відбувається акція проти підписання Україною "формули Штайнмаєра". Зібралося близько двох сотень людей.

Фото: Яся Вольвач\ Громадське радіо

Переглянути зображення у ТвіттеріПереглянути зображення у Твіттері

12

Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність

Про це говорять 17 осіб

Громадське радіо@HromadskeRadio

Майдан Незалежності зараз.

Фото Ярослави Вольвач

Переглянути зображення у ТвіттеріПереглянути зображення у Твіттері

29

Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність

Невдовзі стало відомо, що на Майдан протестувальники принесли "йолку", а в соцмережах з'явилася інформація про озброєних вояків Нацгвардії біля Офісу президента. Але зрештою все закінчилося мирно.

На мітинг 2 жовтня зібралося вже кілька сотень протестувальників. З імпровізованої сцени біля стели Незалежності лунали патріотичні заклики та вимоги зупинити капітуляцію.

Частина мітингувальників з Майдану Незалежності відправилася на Банкову до Офісу президента.

Біля ОП зібралося близько сотні людей.

На Майдані мітингувальники зачитали п'ять вимог до української влади:

  • заборонити будь-який особливий правовий режим, що обмежує суверенітет України чи дію загальнонаціонального законодавства на окремих її територіях;
  • заборонити звільнення від відповідальності членів незаконних збройних формувань, які чинили важкі злочини на території України;
  • заборонити обиратися та бути обраними в органи влади усім членам незаконних збройних формувань чи колабораціоністських адміністрацій;
  • заборонити добровільну передачу під контроль незаконних збройних формувань, іноземних військ чи невстановлених бойовиків будь-яких населених пунктів на території України;
  • заборонити утворення чи існування будь-яких недержавних чи регіональних збройних формувань на території України; заборонити визнання виборів будь-якого формату на території країни, яка не перебуває під військовим чи адміністративним контролем України.

Виступаючи перед мітингувальниками, народна депутатка від фракції "Євросолідарність" Софія Федіна наголосила, що президент Зеленський, керівник МЗС Вадим Пристайко та начальник Генштабу Руслан Хомчак знехтували вимогою народних депутатів відповісти перед суспільством на запитання, що стосуються підписання "формули Штайнмаєра". Вона також виступила проти відведення військ з облаштованих бліндажів та розбудованої лінії оборони.

Один з учасників АТО закликав "не дозволити ЗСУ відступати на своїй землі" та "не допустити примирення зі злочинцями" ОРДЛО.

Цікаво, що на Майдані знову з'явилася "йолка" - один з символів Майдану - 2014. Ялинку принесли 1 жовтня, під час першої акції протесту "Ні капітуляції", а 2 жовтня її посадили біля Майдану Незалежності. Біля ялинки залишили табличку "Зе, вам йолка".

Ввечері 2 жовтня мітингувальники також почали оформлювати "третій Майдан" і встановили першу палатку.

На 6 жовтня в Києві збирають народне віче. Як заявив ветеран АТО Павло Білоус "З метою системної протидії капітуляції оголошується створення РУХУ ОПОРУ КАПІТУЛЯЦІЇ. Закликаємо об'єднуватися всіх небайдужих патріотів. Ми збираємося 6 жовтня на 12:00 на Майдані Незалежності на Віче: Зупинимо капітуляцію. На віче ми висунемо ультиматум владі та обговоримо стратегію і план подальших дій", – написав він.

Також він закликав приносити з собою жовтий скотч і жовті стрічки як символ опору капітуляції.

"Акція відбудеться виключно під національними прапорами! Закликаємо проводити подібні віче по всіх українських містах", – додав він.

Кривий Ріг

На батьківщині президента України Володимира Зеленського поряд із стелою на честь загиблих бійців на 95-му кварталі, зібралося близько 70 людей, незгодних із підписанням "формули Штайнмаєра".

Люди тримали в руках плакати з гаслами: "Ні - формулі здачі інтересів України", "Президент, говори з суспільством", "Ні мирному плану на умовах Кремля".

Нечисленний мітинг тривав недовго.

 

Запоріжжя

Декілька сотень запоріжців зібрались на майдані Героїв, щоб "попити кави з друзями" та висловити свою позицію стосовно підпису "формули Штайнмаєра".  Організаторка акції, волонтерка Олена Ярошенко зізнається - не очікувала, що прийде стільки людей. 

Містяни принесли з собою плакати із лозунгами "Ні капітуліції" та "Незалежність і жодних компромісів".

Основна вимога учасників акції - оприлюднити текст документу, щоб його можна було повноцінно проаналізувати. 

 

Полтава 

На майдан перед будівлею Полтавської облдержадміністрації вчора вийшли близько 200 протестувальників.

Організаторами виступили місцеві осередки ВО "Свобода" та Національного корпусу. Акція розпочалася біля обласного управління СБУ. Потім учасники акції перейшли на майдан перед будівлею Полтавської облдержадміністрації. Загалом зібралося близько 200 містян: представники політичних партій та громадських організацій, учасники російсько-української війни та волонтери. На сходи ОДА принесли шини, як символ Революції гідності.

З імпровізованої трибуни організатори закликали президента Зеленського та народних депутатів не допустити ухвалення законів, якими б надавався особливий статус сепаратистам в ОРДЛО, бо це буде розцінено як державна зрада. "Формула Штайнмайєра — це "вибори" на окупованих територіях, без навіть формального контролю над кордоном. Це — легалізація окупаційного режиму. Це — капітуляція", – зазначали спікери.

Також учасники мітингу закликали депутатів Полтавських міської та обласної рад зібратися на позачергові сесії та звернутися до президента України та Верховної Ради не ухвалювати рішення, що призведуть до капітуляції перед терористами. 

На акцію також завітали кілька прихильників "миру будь-якою ціною". Між ними та учасниками мітингу зав'язалися словесні дебати, але до сутичок не дійшло.

Вінниця

2 жовтня у Вінниці на майдан Героїв Небесної Сотні вийшли близько сотні людей. Як повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Вежу", безстрокова акція протесту в середмісті Вінниці розпочалася ще о 10:00. А ввечері близько години тут діяв "вільний мікрофон", перед яким виступали як корінні вінничани, так і ті, хто переселився до Вінниці з Донбасу. Абсолютна більшість говорила про те, що нинішня влада здійснила капітуляцію, а також звинувачувала вище керівництво держави у приховуванні інформації щодо суспільно важливої теми війни Росії проти України.

Виступали біля меморіалу героям Небесної Сотні й ветерани, які були більш категоричні і заявили, що пам’ятають, до чого вже призводило розведення військ.

Майже всі учасники мітингу записали спільне відеозвернення до громадян України.

"Ми – не мовчазне стадо, якому можна "впарити" рускій мір під соусом "просто перестать стрєлять".  Ми хочемо миру внаслідок перемоги, а не за сценарієм Кремля. Ми пам’ятаємо мільйони людей, яких Росія змусила переселитися. Нам болить десять тисяч цивільних, яких вбила російська агресія. Ми нагадуємо, що більше трьох тисяч воїнів віддали життя за Україну, а не за капітуляцію. Ми кличемо прийти усіх, кому важливе збереження повноцінної державності. Це не акція прибічників "Справи громад" чи будь-якої політичної партії. Це акція громадян, яким потрібна Україна. Слава Україні!" – йдеться у зверненні.

Один з лідерів протесту Олександр Грамарчук заявив, що акція відновиться3 жовтня о 19:00.

Одеса

Понад 300 жителів Одеси вийшли на Приморський бульвар до Дюка, щоб сказати своє "ні" так званій "формулі Штайнмайєра". Як повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Думську", серед присутніх було безліч відомих одеситів: депутат обласної ради Юрій Басюк, програміст, громадський діяч Петро Обухів, краєзнавець Олександр Бабич, громадський діяч і ветеран війни на Сході Сергій Гуцалюк, регіональний представник омбудсмена Олександр Остапенко та інші.

Почали патріоти у Дюка, де відбувся мітинг. Спікери акції говорили про те, що не можна допустити реінкорпорації окупованих територій на умовах агресора – російського диктатора Володимира Путіна. "Так звана "формула Штайнмайера" – це насправді формула Путіна", – заявив один з учасників.

"Ми оголошуємо безстрокову акцію в усіх містах і відправимо звернення в СБУ. Донецьк у вигляді ракової пухлини, яка вб'є іншу Україну, нам не потрібен", – підкреслив лідер одеського осередку" Нацкорпуса "Сергій Варламов.

Після мітингу учасники вирушили до обласного управління СБУ, де залишили звернення з вимогою оприлюднити підписаний Кучмою документ і притягнути до кримінальної відповідальності ініціаторів підписання з боку України як державних зрадників.

Харків

У Харкові на мітинг проти "формули Штайнмайєра" вийшли більше 500 громадян. Як передає кореспондент Depo.Харків, захід розпочався о 17:00 біля намету "Все для перемоги" навпроти будівлі Харківської ОДА.

Учасники акції тримали плакати з написами "Тільки перемога", "Ні капітуляції!", "Почем нынче Украина?", "Не прокатить", "Легалізація окупації?", а також прапори і символіку "Спілки ветеранів АТО Харківської області", громадської організації "Традиції та порядок", партій "Демократична сокира", "Національний корпус", "Свобода".

Учасники акції наголошують на тому, що підписання угоди на умовах, що висунула Росія, означатиме здачу національних інтересів.

Голова організації "Традиції та порядок" Семен Соха висловив переконання, що влада піддає сумніву державні кордони, у той час коли Україні необхідна перемога. "Нам потрібна перемога, у нас є сили і ми здатні боротися", - підкреслив Соха.

Виступаючи перед учасниками мітингу, представник Харківського Євромайдану Володимир Чистилін зауважив, що через підписання "формули Штайнмайєра" може розпочатися серйозний громадянський конфлікт в Україні, а також продовжитися окупація держави російськими бандформуваннями. "Якщо "формула Штайнмайєра" почне діяти, нас чекають серйозні потрясіння і війна або продовження окупації", - сказав Чистилін. 

Учасники акції закликають владу не здавати інтереси Україні і не зраджувати довірі громадян.

Львів

У Львові облрада виступила проти відведення військ від меж тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях

Як повідомляє Depo.Львів 2 жовтня, на позачерговому засіданні розглянула та ухвалила заяву щодо неприпустимості відведення сил і засобів Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових правоохоронних органів спеціального призначення, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, розвідувальних органів України, від меж тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Львівська міська рада також засудила "формулу Штайнмайєра", звернення підписали керівники усіх фракцій.  Позиція депутатів Львівської міської ради є одностайною та однозначною: мир у будь-який спосіб - недопустимий. Про це у Фейсбуці повідомив керівник фракції БПП "Солідарність" у Львівській міськраді Петро Адамик, пише Depo.Львів.

Він також оприлюднив текст заяви, підписаний головами фракцій міської ради.

Дніпро

У Дніпрі під будівлею Дніпропетровської обласної державної адміністрації зібралося кілька сотень людей, що протестують проти капітуляції.


Спікер закликав присутніх створити координаційну раду з місцевих політичних сил та громадських організацій.

Двоє людей у військовій формі кидались у спікера екс-нардепа Андрія Денисенка пляшкою й вимагали припинити порожні балачки й йти воювати. З заходу їх вивела поліція.



 

Закарпаття

На Закарпатті ветерани АТО прийшли до влади і передали звернення з вимогою оприлюднити і роз'яснити офіційний текст документу. Як повідомив громадський правник Віталій Грегор, представники громадськості та ветерани російсько-української війни прийшли на зустріч із головою Закарпатської ОДА Ігорем Бондаренком та головою Закарпатської облради Михайлом Рівісом, аби почути їхню позицію щодо так званого "плану Штайнмайєра".

У переданому посадовцям зверненні поставили вимогу оприлюднити і роз'яснити офіційний текст документу, підписаного Леонідом Кучмою на зустрічі тристоронньої контактної групи в Мінську вчора, 1 жовтня.

Перший заступник голови ОДА Іван Дуран запевнив присутніх, що відповідь керівництва області буде оприлюднена на офіційному сайті облдержадміністрації протягом 24 годин.

Голова облради Михайло Рівіс пообіцяв після оприлюднення офіційного тексту цих "мінських домовленостей" розглянути питання щодо можливості скликання позачергової сесії з метою донести до президента позицію закарпатців і окреслення "червоних ліній", які не можна переходити за будь-яких умов.

 

Чернігів

У Чернігові відбулося дві акції протесту. Перша – о 18:00 на площі біля стели пам’яті Героїв Небесної сотні та полеглих захисників України, друга – о 20:00 біля головного управління СБУ в Чернігівській області.

На останній мітинг прийшли декілька сотень активістів, серед них – представники Національного корпусу, Національної дружини, Правого сектору. Вони запалили файєри і передали свої вимоги т. в. о. начальника установи.

Учасники акції протесту вимагають оприлюднити повний текст підписаного Леонідом Кучмою у Мінську документу, а у разі підписання угоди на умовах Росії – його відставки та очільника МЗС Вадима Пристайка і відкриття проти них кримінальних справ.

Чернівці

В Чернігові ввечері, 2 жовтня сотні містян взяли участь в акції протесту проти "формули Штайнмайєра". Учасники мітингу прийшли на площу з плакатами "Ні капітуляції!", "Вийди звідси, розбійник", "Не капітуляція. Це колаборація", повідомляє Depo.Одеса з посиланням на molbuk.ua.

Серед присутніх були ветерани АТО, представники громадських організацій, політики та всі небайдужі. Висловитись давали всім охочим. "Не має бути формули Штайнмайєра, має бути формула України. Нам потрібно об'єднатись", – закликали активісти.

"Коли вибрали Зеленського, він говорив, що все має бути прозоро, бо всі ми – президенти. Але ми були там, коли підписували? Ми знаємо, що підписали? Нас питали? Якби не російські ЗМІ, які публікували криві фотографії договору, ми б навіть не знали, на що йдемо! На брифінгу наш президент розповідав речі, які зовсім не співпадають з реальністю", – розповів один з учасників акції протесту.

Громадські активісти зачитали лист, який направили Володимиру Зеленському.

Обурювались активісти й на те, чому так мало молоді було на мітингу. "Чому у вікнах ВНЗ не горить світло? Де наша молодь? Їм байдуже на долю нашої країни?", – вигукували учасники заходу.

Наприкінці мітингу організатори пообіцяли й надалі продовжувати акції протесту, про які буде додатково повідомлено.

Кропивницький 

На площі Героїв Майдану у Кропивницькому протестували проти прийняття "формули Штайнмайєра" та вимагатимуть зібрати позачергові сесії міської та обласної рад, щоб засудити це рішення.

До акції долучилися учасники АТО, волонтери, громадські активісти, повідомляє Depo.Кропивницький.

На вічі прийняли рішення: звернутися до Кропивницької міської та Кіровоградської обласної рад  щодо скликання позачергових сесій, на яких засудити ганебне рішення влади щодо прийняття "формули Штайнмайєра". Під час акції ухвалили рішення про створення Ради Майдану Кропивницького. "Їхня реакція на наше звернення буде показовою! Зараз не можна відсиджуватися. Кожен має чітко визначитися - він за незалежну цілісну країну чи він за капітуляцію!", - повідомила у "Фейсбуці" учасниця акції, викладачка ЦДПУ Ольга Кирилюк. 

"Відведення військ, особливий статус ДНР та ЛНР, амністія бойовиків, вибори на окупованих територях під наглядом втратившої ще в 2014 році зір ОБСЄ. Це моя Україна? Може це страшний сон, який скінчиться з першими променями сонця, то розбудіть хтось мене", - написала волонтерка Оксана Червона.

Івано-Франківськ

У Франківську 2 жовтня активісти зібралися під адміністративним будинком, щоб заявити про незгоду з діями Зеленського.

Згодом вони створили "Штаб національного спротиву капітуляції України". До "штабу" ввійшли представники громадських та політичних організацій області, а також ветерани та бійці АТО. Як повідомляє Depo.Прикарпаття, штаб національного спротиву капітуляції України" створили 2 жовтня у залі засідань Івано-Франківської облдержадміністрації представники громадських та політичних організацій області, а також ветерани та бійці АТО.

Під час засідання "штабу" учасники вирішили делегувати 20 представників від усіх присутніх в залі організацій на позачергову 31-у сесію обласної ради, яка відбудеться 3 жовтня.

Хмельницький

Сотня хмельничан вийшли на акцію з плакатами проти капітуляції. Як передає Depo.Хмельницький,  напередодні ввечері у центрі Хмельницькому відбулася акція "Хмельницький - проти "формули Штанмайєра".

Біля "Дитячого Світу" зібралися близько сотні містян з прапорами. А вже згодом зо два десятка учасників другої акції "Ні Капітуляції" пройшли ходою від кінотеатру ім. Шевченка та влаштували перформанс на вулиці Проскурівська.

"Більше п'яти" років десятки тисяч вояків захищають рідну землю та тисячі вже загинули на цій війні, не для того, щоб Україна капітулювала, - вважають учасники акції та додають - Ми всі хочемо миру, та не ціною поразки. Не ціною нашої ганьби та перемоги для окупантів".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme