Маштабну евакуацію влаштували у хмельницькому гіпермаркеті - вчилися рятувати (ФОТО,ВІДЕО)

В області тривають тактико-спеціальні навчання на обʼєктах з масовим перебуванням людей

В обласному центрі на території будівельного гіпермаркету "Епіцентр" рятувальники відпрацьовували усі елементи рятувальних операцій у тісній взаємодії з екстреними службами та персоналом об'єкту в умовах уявної пожежі, передає Depo.Хмельницький.

За легендою, загоряння виникло в складському приміщенні, про що працівники об'єкту одразу після його виявлення повідомили Службу порятунку ''101''. Далі - невідкладно евакуювали відвідувачів та персонал із приміщень закладу. Ще до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів умовний вогонь стримувала добровільна пожежна дружина обʼєкту за допомогою пожежних кранів і вогнегасників.

А рятувальники 1-го державного пожежно-рятувального загону одразу евакуювали умовно постраждалих із задимленого приміщення та передали їх працівникам медичної допомоги.

Після чого приступили до ліквідації умовної пожежі та за допомогою автодрабини подали пожежний ствол на захист покрівлі торговельного закладу.

А підрозділи екстреної медичної допомоги організували "сортувальний" майданчик, на якому потерпілим надавали невідкладну допомогу та відправляли каретами швидкої до лікувальних закладів.

Загалом до навчань долучилися 30 рятувальників на 5 одиницях пожежної й спеціальної техніки та служби взаємодії міста.

Відбувся й навчальний запуск систем протипожежного захисту, а саме: оповіщення та димовидалення.

"Загалом системи протипожежного захисту закладу підтвердили свою справність та в разі реальної надзвичайної ситуації виконають свою функцію," - кажуть в прес-службі ДСНС області.

Як зазначив керівник навчань, такі тренування дають змогу перевірити правильність дій і рятувальників, і персоналу об'єкту - всі учасники навчаються швидко й безпомилково реагувати в екстреній ситуації. До того ж, при виявленні недоліків існує можливість їх проаналізувати та вчасно усунути, що у разі реальної загрози допоможе врятувати не одне людське життя.

Подібні заходи на Хмельниччині проводитимуться й надалі. Державна служба України з надзвичайних ситуацій розпочала перевірки понад 30 тисяч об'єктів масового перебування людей і вже зараз подала до суду про закриття 37 об'єктів, з них 16 ТРЦ, 18 шкільних і дошкільних закладів, 3 лікарні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Мітки: #ДСНС