ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Малопотужні лікарні Хмельниччини мають право на існування

Але не коштом департаменту охорони здоров’я облдержадміністраціїнині, бо у них грошей у немає
Depo.
9 лютого 2016 19:10
ФОТО: depo.ua
Малопотужні лікарні Хмельниччини мають право на існування
Малопотужні лікарні Хмельниччини мають право на існування

На теренах області є чотири сільські терапевтичні відділення районних лікарень – Чорноострівське, Грицівське, Староушицьке, Оринінське, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ПЦ.

Відділення Полонської ЦРЛ у Понінці нещодавно підпало під оптимізацію, адже забезпечення стаціонарного ліжка з харчуванням – дуже дороге, так трактують ситуацію посадовці.

За словами заступника директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяни Косовської, зачасту ці ліжка в лікарнях виконують не медичну, а соціальну функцію, оскільки госпіталізують людей, яких нема кому доглядати. Говорити ж про медичну допомогу в повному обсязі в цьому випадку неможливо.

Оптимізація таких закладів не передбачає їхнього закриття запевняє Тетяна Петрівна. Тут варто залишити денні стаціонари – такі, як і при амбулаторіях загальної практики сімейної медицини.

Лікар Чорноострівської райлікарні, а віднедавна й очільник тамтешньої об’єднаної територіальної громади, Михайло Дзісь іншої думки. Він переконаний: малопотужні лікарні мають право на існування. А передусім – у Чорному Острові.

Пан Дзісь упевнений: від оптимізації Чорноострівську райлікарню рятує те, що, згідно з рішенням сесії Хмельницької райради, заклад перейшов з районної власності до громади. Фінансово ж допоможе медична субвенція, яку тепер отримують і територіальні громади.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та Фейсбук

Більше про поді