Лікарі з Вісконсинського університету вирощують людські голосові зв'язки

Група вчених під керівництвом доктора Натана Вельхэна навчилися вирощувати людські голосові зв'язки фактично з нічого
Depo.
13 серпня 2016 11:50
ФОТО: depo.ua

Одне з найбільш цікавих і перспективних напрямів у медицині є регенерація тканин, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на percare.ru.

Група вчених під керівництвом доктора Натана Вельхэна биоинженерным способом створила тканину, здатну імітувати роботу слизової оболонки голосових зв'язок, а саме ту тканину, яка представляється двома пелюстками зв'язок, які вібруючи дозволяють створювати людську мову.

Клітини-донори, з яких згодом були вирощені нові зв'язки, були взяті у п'яти пацієнтів-добровольців. В лабораторних умовах за два тижні вчені виростили необхідну тканину, після чого додали її до штучного макету гортані.
Створюваний отриманими голосовими зв'язками звук, вчені описують як металевий і порівнюють його зі звуком роботизованого казу (іграшковий духовий музичний інструмент).

Проте вчені впевнені в тому, що створені ними голосові зв'язки у реальних умовах (тобто при імплантації в живий організм) будуть звучати майже як справжні.

В рамках одного з останніх експериментів на лабораторних мишах з прищепленим людським імунітетом дослідники вирішили перевірити, чи буде організм гризунів відторгати нову тканину. На щастя, цього не сталося. Доктор Вельхэм впевнений, що тканина не буде відторгатися і людським організмом.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький