Лейтенантку, що без поважної причини три дні не виходила на службу, Славутський суд оштрафував

Славутський суд виніс постанову в справі лейтенанта, котрої три доби не було на військовій службі

Про це інформує прес-служба Апеляційного суду області, передає Depo.Хмельницький.

Славутський міськрайонний суд постановив визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 4 ст. 172-11 КУпАП, і застосувати щодо неї адміністративне стягнення у виді сплати на користь держави штрафу в розмірі 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2465.

Як встановив суд, командир військової частини своїм наказом на підставі рішення Військово-лікарської комісії звільнив лейтенанта від виконання службових обов'язків на 6 діб (з 19 грудня 2018 року) у зв'язку зі станом здоров'я. Утім, 26 грудня вона на службу не з'явилася, повернувшись на територію військової частини лише 29 грудня 2018 року.

Військовослужбовець в суді свою вину не визнала, пояснила, що після операції повернулася у військову частину, надавши командиру рапорт на відпустку строком 30 календарних днів, згідно з рекомендаціями Військово-лікарської комісії (ВЛК).

Дізнавшись, що командир його не погоджує, написала інший - на виїзд за межі гарнізону на 6 днів для проходження реабілітації під наглядом лікаря. Згодом їй повідомили,що відпустку командир дав, але не на 30, а на 6 днів. Не погодившись, лейтенант написала заяву до Військової служби правопорядку і, повідомивши, що лікуватиметься за місцем фактичного проживання, залишила військову частину.

Дослідивши матеріали справи, зокрема, довідку ВЛК, в якій вказано, що військовослужбовець потребує відпустки за станом здоров'я терміном 30 днів, її рапорт про надання дозволу на виїзд за межі гарнізону на 6 діб, наказ командира в/ч на підставі рапорту т.в.о. начальника медслужби та довідки ВЛК про звільнення від виконання обов'язків в зв'язку з хворобою на 6 діб, суд прийшов до висновку, що в діях лейтенанта є склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 172-11 Кодексу про адміністративні правопорушення (самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез'явлення його вчасно без поважних причинна службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез'явлення з відрядження, відпустки або лікувального закладу тривалістю до 3 діб, вчинене в особливий період).

Доказів поважності відсутності на службі з 26 по 28 грудня 2018 року військовослужбовець та її захисник не надали.
Натомість суд погодився з їхніми доводами про те, що висновок Військо-лікарської комісії є обов'язковим для реалізації. Разом з тим, в постанові зазначив, що правомірність дій командира військової частини не є предметом розгляду цієї справи.

"За таких обставин, вважаючи дії командира військової частини протиправними, лейтенант повинна була діяти у межах чинного законодавства, при цьому не порушуючи сама вимог закону", - ідеться в постанові, яка ще може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Мітки: #суд