ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

КВУ зафіксував підкуп виборців на Хмельниччині

Комітет виборців розширив список регіонів, де зафіксовано підкуп виборців
Depo.
1 жовтня 2015 14:31
ФОТО: depo.ua
КВУ зафіксував підкуп виборців на Хмельниччині
КВУ зафіксував підкуп виборців на Хмельниччині

Як повідомляє Depo.Хмельницький із посиланням на сайт КВУ, порівняно із липнем-серпнем, протягом яких роздача продуктових наборів була зафіксована в чотирьох областях, на сьогоднішній такі випадки зафікесовано вже у десяти областях.

Хмельниччина також увійшла до переліку областей, де порушується законодавство.

"Протягом вересня роздача продуктових наборів здійснювалась у Закарпатській, Хмельницькій, Кіровоградській, Черкаській, Дніпропетровській, Чернівецькій, Миколаївській, Запорізькій, Полтавській та Житомирській областях", - повідомили у прес-службі Комітету.

В окремих випадках здійснювалась завуальована роздача продуктових наборів.
Так, у місті Шепетівка Хмельницької області з пакетів із продуктовими наборами, що роздавались від імені благодійного фонду "Тепла родина", було забрано назву партії "Сила громад".

"Тим не менше, пакети із таким вмістом повністю виготовлені у кольорах символіки цієї партії", - кажуть у ВГО КВУ.

КВУ відзначає, що відповідно до чинного Закону до реєстрації кандидата такі дії юридично не можуть бути розцінені як підкупу. Однак після реєстрації кандидата в органи місцевої влади, надання виборцю грошей, товарів, послуг, вартість яких перевищує відсотків розміру мінімальної заробітної плати карається законом.

КВУ закликає Міністерство внутрішніх справ України не допустити масового підкупу виборців та ефективно розслідувати такі випадки.

Більше про порушення виборчого законодавства - на khm.depo.ua