UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Купання на Водохреща: Фахівці дають поради жителям Хмельниччини

Для багатьох купання в ополонці взимку без попередньої підготовки може бути небезпечним

Купання на Водохреща: Фахівці дають пора…

Однією з основних традицій Хрещення Господнього – є купання в ополонках, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на інформацію від ДУ "Хмельницький ОЛЦ МОЗ України". Вірянин знають, що вода в цей день набуває цілющих властивостей, тому, занурившись в неї тричі, людина вбереже себе від недуг на весь наступний рік.

Та купання в взимку, без підготовки небезпечне для людей похилого віку, дітей, осіб, які страждають хронічні захворювання. Зимове плавання викликає максимальне напруження фізіологічних механізмів терморегуляції і впливає на організм людини, викликаючи зміни в діяльності всіх систем і органів.

І тому така процедура має як позитивні, так і негативні наслідки для здоров’я. Серед позитивних можна виділити такі:
- омолодження – вважається, що купання в ополонці допомагає тонізувати гладку мускулатуру судин, що призводить до зникнення головного болю;
- імунітет – існує думка, що короткочасний вплив холодом "лякає" організм, який починає виробляти більше антитіл, а отже, зміцнюється імунітет;
- обмін речовин – під час купання в крижаній воді прискорюється потік крові, всі органи починають працювати в більш активному режим;
- сила волі – подолавши невпевненість та своєрідний страх перед моторошним холодом, людина починає поважати себе, з’являється впевненість у своїх силах і майбутньому успіху.

Негативні наслідки можуть бути такі:
- стрес для організму – перебування на морозі у лише взутті та купальному костюмі – відчуття не з приємних, а крижана вода і зовсім може викликати справжній шок для організму. Тим більше низькі температури не сприяють до "звикання" до водички, як це відбувається влітку;
- зупинка серця – людям з проблемами серця рекомендують відмовитися від купання у ополонці через небезпеку зупинки серцевого м’яза. Медики стверджують, що "запустити" серце заново у такій ситуації надзвичайно важко, і смертність в таких випадках досить висока;.
- безпліддя – після купання у крижаній воді можна стати безплідним. Причому ця проблема може торкнутися обох статей.

Вчені довели, що різкий температурний перепад може вплинути на організм як чоловіка, так і жінки далеко не кращим чином.

Зимове плавання протипоказане людям при таких гострих і хронічних станах:
- запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити;
- серцево-судинної системи (уроджені та набуті вади клапанів серця, ішемічна хвороба серця з нападами стенокардії; перенесений інфаркт міокарда, гіпертонічна хвороба II і III стадій);
- центральної нервової системи (епілепсія, наслідки важких травм черепа;
- склероз судин головного мозку у вираженій стадії, енцефаліт, арахноїдит);
- периферичної нервової системи (неврити, поліневрити); ендокринної системи (цукровий діабет, тиреотоксикоз);
- органів зору (глаукома, кон’юнктивіт); органів дихання (туберкульоз легень, запалення легенів, при бронхіальній астмі);
- сечостатевої системи (нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози);
- шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит); при шкірно-венеричних захворюваннях;
- не можна купатися і вагітним – перепад температур запросто може викликати передчасні перейми і навіть викидень.

Якщо ж ви все ж вирішили спробувати покупатися в ополонці, спочатку порадьтесь з лікарем і дотримуйтеся наступних правил:
- обов’язково купайтеся у знайомому місці або місці, що пристосоване для зимового купання з облаштованим заходом у воду.
- приходьте на ополонку з супроводжуючим. Беріть із собою ковдру або щось інше, щоб постелити під ноги при роздяганні та одяганні.
- купання треба проводити швидко. Якщо ви новачок – тільки пірнути у крижану воду та зразу виходити.
- одяг повинен бути зручним для одягання, не тісним і з найменшою кількістю ґудзиків.
- ніколи не вживайте алкоголь та не паліть перед купанням.
- не купайтеся на голодний шлунок та відразу після прийняття їжі. Найоптимальніше буде добре поїсти хоча б за годину до пірнання.
- не перебувайте в ополонці більше 30 секунд, щоб уникнути загального переохолодження організму.
- після купання розітріть себе махровим рушником і одягніть сухий одяг. Однак пам’ятайте, що активне розтирання на морозі може призвести до пошкодження крихких капілярів шкіри.

І на завершення з метою попередження переохолодження непогано було б випити гарячого чаю, краще всього з ягід чи фруктів із заздалегідь принесеного з собою термоса.

Нагадаємо, що днями в обласному лабораторному центрі МОЗ підвели риску під 2019-м та розповіли про інфекції, на які хворіли минулого року жителі Хмельницького.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme